В рамках виконання кафедральної наукової теми і тем дисертаційних досліджень 18 жовтня було здійснено плановий виїзд аспірантів кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування під керівництвом професора О.І. Кошелєва на полігон твердих побутових відходів (ТПВ), розташований в Якимівському районі. 2019 рік оголошено низкою міжнародних організацій (Конвенція про охорону мігруючих диких тварин, Афро-Європейський договір про збереження мігруючих водно-болотних птахів та ін.). Цьогорічний Міжнародний День мігруючих птахів пройшов під девізом «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!», що мав привернути увагу людей до проблеми негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та середовища їх проживання.
Організатори в своєму зверненні у зв’язку з Міжнародним днем мігруючих птахів звертають увагу на основні загрози, які несе забруднення довкілля пластиком, та закликають міжнародне співтовариство вжити термінових заходів для зниження травмування і смертності мігруючих птахів внаслідок забруднення пластиком.
В ході обстеження сміттєзвалища та його околиць була зібрана інформація про накопичення і утилізацію відходів з пластика на полігоні ТПВ, проведені обліки птахів на полігоні і в його околицях. Проведено обстеження гнізд птахів на вміст пластику в двох колоніях грака та одній колонії горобця хатнього. Попередній аналіз показав високу ступінь використання пластика птахами для будування гнізд в місті та його околицях. В зв’язку з відсутністю технологій і заходів щодо роздільного збирання та первинного сортування побутового сміття, заводу з переробки пластику його на полігоні ТПВ, як і багатьох стихійних незаконних звалищах, спалюють. При цьому виділяються газоподібні речовини, небезпечні для здоров’я людини. На звалищі годуються мартини жовтоногі, граки, польові горобці та інші птахи, які труяться пластиком і гинуть. Поліетиленові мішки з полігону розносяться вітром і забруднюють велику територію. При спалювання пластику вогонь перекидається в сусідні лісопосадки, де вигорає суха трава, кущі і дерева. У цьому сезоні постраждала колонія граків в сусідній дубовій лісопосадці, частина їх гнізд впала з деревцями на землю. Особливо сильно постраждали наземні молюски, їхні порожні обгорілі раковини суцільно вистилають згарище, загинули мільйони особин. Зібрані матеріали обробляються, результати увійдуть в наукові звіти і дисертації, будуть надані екологічним службам.
Інформацію підготував О.І. Кошелєв