24 жовтня 2018 р. пройшло друге заняття курсів з флористики кафедри ботаніки і садово-паркового господарства.
Дівчата під керівництвом асистента кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування Коваленко Д.В. власноруч з живих квітів виготовили бутоньєрку.
Бутонєрка – слово французького походження: boutunniere – квітка у петлиці. Це композиція з квітів, бутонів та інших елементів у петлиці, що доповнює чоловічий костюм або вечірню (чи весільну) сукню.
У наш час цей аксесуар із квітів носять лише на святах: весіллях, танцювальних балах, вишуканих вечірках. Бувають, правда, винятки, коли бутоньєрку носять за більш буденних обставин, але це швидше стосується особистостей, що хочуть підкреслити свій стиль (модників).
Традиція ж прикрашати одяг квітами коренями походить із Давньої Греції та Риму, де наречена на знак нев’янучого кохання приколювала до одягу нареченого квітку зі свого букета. На наших теренах наречена плела вінок для свого судженого. За часів Середньовіччя чоловіки носили квітку у петлиці на знак вірності своїм обраницям.
Саме слово «бутоньєрка» виникло значно пізніше – за часів французької революції. Червона гвоздика у петлиці французьких дворян, що піднімались на ешафот, символізувала їхню безстрашність.
На початку ХІХ століття бутоньєрка стала пізнавальним знаком світських денді.
Якщо раніше у якості бутоньєрки використовували одну квітку, то зараз бутоньєрка – це ціла композиція. До її складу можуть входити квіти, бутони, листочки, травинки, ягідки, гілочки, намистинки та інші аксесуари.