В межах заходів, що присвячені святкуванню Дня науки, 16.05.2019 року викладачами кафедри психології Варіною Г.Б., Катковою Т.А., Царьковою О.В. та Прокоф’євою О.О. був проведений науково-методичний семінар «Сучасні коучинг-технології в просторі вищої освіти» зі студентами та викладачами Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Феномен «коучинг» є принципово новим напрямом, в основу якого покладено формулювання і максимально швидке досягнення мети шляхом мобілізації внутрішнього потенціалу, засвоєння провідних стратегій отримання результату, розвиток і вдосконалення необхідних здібностей і навичок. Дослівний переклад слова «коучинг» – «тренерство».
Коучинг – це процес допомоги суб’єктові в покращенні кількісних або якісних характеристик його діяльності; це серія засобів, які допомагають людині у процесі праці наблизитися до своїх потенційних можливостей, зрозуміти свою роль, задачу. У коучингу кожен сам вирішує, що йому потрібно. Задача керівника – створити умови для прийняття рішення.
Мета коучингу полягає у «пробудженні» та використанні внутрішнього потенціалу особистості, який базується на бажанні і добрій волі підопічного.
Відповідно, неодмінною умовою ефективного партнерства є взаємоповага і довіра, а важливими вміннями педагога-коучера – вміння слухати, ставити запитання та забезпечувати зворотний зв’язок. Майбутнім психологам випала нагода мобілізувати отримані під час навчання знання та вміння, щоби активно взяти участь у вирішенні неординарних, творчих завдань, спираючись на інтеріоризацію здобутих знань, згуртованість та креативність. Неодмінними супутниками творчого процесу стали обговорення, активне особистісне спілкування, позитивний емоційний зв’язок, гарний настрій та дружні посмішки.
Проведення цього заходу передбачало виконання найрізноманітніших завдань: швидка та чітка відповідь на поставлені запитання, креативність і нестандартне мислення при розв’язанні психологічних ситуацій, командне вирішення поставлених питань, відгадування кросворду та персоналію.
Наприкінці науково-методичного семінару «Сучасні коучинг-технології в просторі вищої освіти» викладачі та студенти ставили різні запитання та виявили бажання подальшої співпраці.
Дякуємо викладачам та студентам за їх активність та щирість!!!
До нових зустрічей!
Матеріали підготували Каткова Т.А., Варіна Г.Б.