21 квітня 2021 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося урочисте засідання Вченої ради.

На початку засідання ректор Анатолій Солоненко привітав колег з присвоєнням вчених звань професора і доцента та студентів з присвоєнням стипендії Запорізької обласної ради і Запорізької обласної державної адміністрації.

Завідувач кафедри соціології, радник міського голови з питань інтеркультурної інтеграції м. Мелітополь Людмила Афанасьєва під час свого виступу акцентувала увагу на зміцненні іміджа Мелітополя як міста-лідера, міста-інноватора, міста-центру інтеркультурної діяльності. Людмила Василівна ознайомила більш детально присутніх з міжнародним проєктом Ради Європи ІСС, соціологічними маркерами інтеркультурного картування міста, комплексною програмою інтеркультурної взаємодії міста на 2021-2023 рр.

Завідувач кафедри психології, керівник Центру експертизи та моніторингу якості освітньої діяльності Наталя Фалько доповіла членам Вченої ради і гостям  про інноваційні ресурси університету як інструмент вирішення стратегічних завдань міста та регіону.

У ході засідання було заслухано доповідь доцента кафедри туризму, економічно-соціальної географії та краєзнавства, керівника ГО «Мелітопольський університет подорожей наукового парку «Melitopol travel university» Олесі Топалової про туристичну практику консолідації влади, науки і бізнесу: #колоритне Приазов’я.

Ключовим питанням засідання стало привітання ректора університету Анатолія Солоненка з нагоди ювілею. День народження – це гарна нагода бодай на хвилину зупинити щоденну суєту, щоб у розважливій і спокійній атмосфері сказати добрі слова Ювілярові.

Вітаючи Анатолія Миколайовича від імені усього колективу університету, перший проректор Ірина Мальцева підкреслила, що під його керівництвом і завдяки злагодженій праці всього Колективу в університеті здійснено низку реформ, що сприяють укріпленню позицій закладу не лише на освітньому просторі України, а й на міжнародному рівні: відкриваються центри і лабораторії із відповідним сучасним обладнанням задля забезпечення якісного, практико-орієнтованого освітнього процесу та підготовки конкурентоспроможного випускника; освітній процес цілеспрямовано зближується з потребами реального сектору економіки; укладаються договори з підприємствами та установами-партнерами; підвищується рейтинг університету серед інших закладів вищої освіти України. «Це свідчить про те, – зазначила Ірина Андріївна, – що МДПУ імені Богдана Хмельницького сьогодні дійсно – більше, ніж університет!

До вітальних слів долучилися перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександр Ярема; президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, український політик, науковець, громадський діяч Тарас Кремінь, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, в.о. директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук, голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь, Народний депутат України Сергій Мінько, Мелітопольський міський голова Іван Федоров, перший заступник міського голови Ірина Рудакова, заступник міського голови Михайло Семікін, секретар Мелітопольської міської ради Роман Романов, голова Мелітопольської районної ради Сергій Прийма, начальник управління освіти Мелітопольської міської ради Ірина Щербак. До привітань також долучилися ректори  вищих навчальних закладів України та інших країн, колеги, студенти.

З нагоди ювілею, за вагомий особистий внесок у розвиток української освіти Анатолія Миколайовича нагороджено медаллю Академії педагогічних наук України «Ушинський К.Д.».

Голова Первинної профспілкової організації Тетяна Дюжикова вручила ректору Почесний знак «За розвиток соціального партнерства» за сприяння розвитку соціального партнерства та за сприяння розвитку профспілкового руху,  соціального діалогу,  партнерства.

Урочисте засідання Вченої ради університету завершилося зворушливими й сердечними словами подяки Ювіляра всім присутнім за щирі привітання й високу оцінку його праці.

 

Залишити відповідь