27 вересня 2019 року Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького з першим офіційним візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен і Генеральний консул Німеччини у м. Донецьк (офіс м. Дніпро) пан Штефан Кайль.
Метою візиту стали знайомство з університетом і його керівництвом, а також відвідування Німецького мовного центру від Ґете-інституту.
Ректор Анатолій Солоненко розповів гостям про сьогодення університету і звернувся до пані Анки з проханням допомогти у вирішенні такого питання: «В університеті є спеціальність «Філологія. Мова і література (німецька)». Але на даний час кількість студентів цієї спеціальності кожного року катастрофічно зменшується. Причиною тому стало скорочення часів викладання німецької мови у загальноосвітніх навчальних закладах. Перевага більш надається англійській мові. Чи є можливість підняти питання на вищому рівні щодо повернення вивчення німецької мови у школи?»
Пані Анка подякувала ректорові за теплий прийом і запевнила присутніх, що не залишить це питання поза увагою.
Для почесних гостей провели екскурсію стінами університету, під час якої пані Анка Фельдгузен і пан Штефан Кайль ознайомилися з роботою лабораторій психології здоров’я та психофізіологічних досліджень, кабінетами сучасних технологій психокорекцій й клінічної та спеціальної психології.
Німецький мовний центр від Ґете-інституту працює на базі МДПУ з 2000 року. Ґете-інститут – це німецька громадська організація, метою якої є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культурної співпраці різних країн з Німеччиною. Інститут, як і Центр фінансується урядом Німеччини. На сьогоднішній день в мовному центрі навчається понад 150 чоловік.
За словами ректора університету Анатолія Солоненка «університет має намір продовжити допомогати Центру в популяризації німецької мови, тим більше, що для цього є всі умови: міцні міжнародні зв’язки, кваліфікований та ініціативний кадровий склад, а головне – бажання як викладачів, так і студентів працювати та вдосконалюватися у цьому напрямку.»