12 лютого 2019 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького пройшла V регіональна науково-практична конференція учнівської молоді «Людина і світ».
Метою та завданнями конференції є: стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення та розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, створення умов для реалізації здібностей талановитих та обдарованих учнів, оновлення змісту, форм і методів роботи з обдарованими учнями, пошук нових форм, методів і моделей організації науково-дослідницької діяльності учнів.
У її роботі взяли участь більш 45 учнів зі шкіл міста та Мелітопольського району, КЗ «Мелітопольського ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступеня» ЗОР, Малої академії наук учнівської молоді.
З вступним словом до учасників зібрання звернулася І.А. Мальцева, проректор університету, яка підкреслила, що з кожним роком наукові роботи стають все актуальнішими, цікавішими та практично значущими, а це говорить про те, що все ж таки ми багаті на майбутню наукову еліту.
Наталя Іванівна, заступник декана з науково-дослідної роботи факультету інформатики, математики та економіки побажала присутнім натхнення, творчого мислення, не зупинятися на досягнутому і впевнено йти до поставленої мети.
Конференція працювала в форматі секційних засідань, на яких презентували свої виступи творчі, неформатні та дуже талановиті учні за такими тематичними напрямками:
– «Толерантність та міжкультурний діалог», керівник секції – Афанасьєва Людмила Василівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології;
– «Проблеми дозвілля молоді», керівник секції – Букрєєва Ірина Вікторівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології.
– «Релігія та суспільство», керівник секції – Глинська Людмила Федорівна – кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології;
– «Людина в глобальному світі», керівник секції – Глебова Наталя Іванівна – кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології.
Під час знайомства з університетом учасникам конференції було запропоновано взяти участь у майстер-класі з профорієнтації, який проводили фахівці Центру соціологічних досліджень. Увазі учнів було запропоновано комп’ютерне тестування за методиками, які визначають акцентуації характеру респондентів та їхні особистісні нахили щодо різних наук і сфер діяльності. На завершення майстер-класу відбулася співбесіда з фахівцями Центру, які надали інтерпретацію результатів тестування та провели консультації щодо професійних нахилів та пріоритетів майбутніх абітурієнтів. В рамках проведення конференції учасники мали змогу ближче ознайомитися з аудиторним фондом, відвідати анатомічний, ботанічний і зоологічний музеї університету.
Дякуємо всім учасникам конференції!
До нових зустрічей!