На філологічному факультеті з 29 жовтня по 8 листопада 2019 р. проходив тиждень мови, присвячений Дню писемності та української мови.
Тиждень було відкрито 29 жовтня проведенням Конкурсу кращого читця художнього твору та авторського вірша з нагоди свята. На Конкурсі представлені як власні твори, так і доробок найвідоміших митців поетичного слова. Студенти філологічного, хіміко-біологічного та інших факультетів: Лідія Суховій, Катерина Дуднік, Вікторія Тарасенко, Олександр Кравченко, брати Олександр і Андрій Берегові, Родіон Скобліков були кращими у презентації власних творів у номінації «кращий автор». Інші учасники продемонстрували навички мистецтва художнього читання, декламуючи твори улюблених авторів.
5 листопада 2019 р. проведено І етап Конкурсу студентських наукових робіт з української мови (з методикою їх викладання). В ньому брали участь студенти філологічного факультету ІV курсу Катерина Дуднік та Олена Федюніна, а також студенти магістратури: Ганна Шевчик, Тетяна Добрєва, Тетяна Гур’єва, Оксана Брусенська, Тетяна Жукова, Анастасія Черненко та ін. Переможцями І етапу Конкурсу стали студенти 316 ф групи: Катерина Дуднік з науковою роботою «Формування комунікативної компетентності учнів на уроках української мови (на рівні лексики і фразеології)», Федюніна Олена – «Засоби мовної експресії в художніх творах Люко Дашвар», (наукові керівники: доценти Єрмоленко С.І., Коваль О.В.). Вони рекомендовані до участі у ІІ-ому, Всеукраїнському етапі конкурсу.
6 листопада 2019 р. доцентом В.М. Пачевою проведено Науково-методичний семінар «Проблеми вивчення орфографії у світлі нової редакції «Українського правопису». У роботі семінару взяли участь викладачі: С.І.Єрмоленко, І.В. Волкова, Т.В.Коноваленко, О.В.Коваль, З.О.Митяй, О.Ф.Мінкова, В.М.Пачева, Т.В.Сіроштан, О.Г.Хомчак та О.В.Юрченко.
Метою семінару було обговорення проблем культури усної та писемної форм сучасної української літературної мови в новому українському правописі. Попередня версія була затверджена ще в 1992 році. Йшлося про те, які нововведення на нас чекають, і які слова потрібно писати інакше і що зміни можна умовно поділити на дві великі групи: власне зміни у написанні слів (без варіантів) і варіантні доповнення до чинної норми.
7 листопада 2019 р. студенти філологічного та інших факультетів взяли активну участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Українська мова і література» (з методикою їх викладання) серед студентів-філологів та студентів нефілологічних спеціальностей. Олімпіада з української мови містила декілька завдань, розрахованих на 50 балів. У ній взяли участь серед студентів-філологів Вікторія Качмар (ІІІ курс, 317ф гр.), Альона Цибух (І курс,219 ф гр.), Уляна Сажко (ІІІ курс, 317ф гр.), Павлина Батура (І курс магістратури, М319 ф гр.), Анастасія Георгієва (ІІ курс магістратури М218ф гр.), а також студенти І курсу хіміко-біологічного факультету Євгенія Карпенко 119/1-х гр.; Наталія Гречана 119/1-х гр. – 39 балів; Ярослав Яценко 119/1-х гр; студенти І курсу природничо-географічного факультету Віолетта Федоренко 139-п гр.. Серед філологів І місце посіла Вікторія Качмар (ІІІ курс, 317ф гр.) – 45 балів – І місце, Анастасія Георгієва (ІІ курс магістратури М218ф гр.) – 41 бал – ІІ місце. Серед студентів нефілологічних спеціальностей І місце посіла студенти І курсу хіміко-біологічного факультету Євгенія Карпенко 119/1-х гр. – 43 бали; ІІ місце – студентка І курсу природничо-географічного факультету Віолетта Федоренко 139-п гр. – 42 бали. Ярослав Яценко 119/1-х гр. на ІІІ місці – 32 бали.
7 листопада студенти провели захід «Караоке української пісні» біля шахової школи, де прозвучали українські народні й авторські пісні, що стали народними завдяки своїй популярності. Серед велелюдної студентської аудиторії ведуча дійства Дубина Анна обрала п’ятірку «найспівучіших», які розпочали вокальні «перегони» за грамоти, дипломи, подарунки та призи. Глядачі захоплено вітали і підтримували оплесками виконавців. За оцінками експертів і глядачів, до фіналу ввійшли Тарасенко Віта, Халілова Севіль, Множинська Вікторія, Стрельніченко Анастасія.
8 листопада проведено перший тур ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь студенти філологічного факультету, факультету інформатики, математики та економіки, природничо-географічного та хіміко-біологічного факультетів.
Переможцями першого туру ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів нефілологічних спеціальностей стали: студентка І курсу хіміко-біологічного факультету Євгенія Карпенко 119/1-х гр. – І місце; студентка І курсу природничо-географічного факультету Віолетта Федоренко 139-п гр. – ІІ місце (викладач – доцент В.М. Пачева); та студентка ІІ курсу філологічного факультету 318/2-ф групи Марія Струць – І місце; студенти ІІІ курсу 317-ф групи філологічного факультету Вікторія Качмар – ІІ місце; студентка ІІІ курсу 127-ф групи Вікторія Тарасенко – ІІІ місце.
8 листопада доцентом О.Ф. Мінковою проведено диктант «Цвіт черешневої гілки» з учнями МАН.
8 листопада студенти та викладачі університету об 11.00 в актовій залі філологічного факультету взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності, де змогли перевірити свої знання з української мови.
Завершився Тиждень української писемності та мови підведенням підсумків.