Сьогодні виповнюється 80 років від Дня народження Дятлова Володимира Миколайовича – кандидата біологічних наук, доцента, одного з організаторів та засновників хіміко-біологічного та природничо-географічного факультетів Мелітопольського державного педагогічного інституту. Засновник навчально-польової бази Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у с. Алтагір (Богатир) та організатор навчально-польових досліджень для студентів і викладачів.
Народився 29 травня 1939 року у селищі Голубівка Серовського району Луганської області у родині вчителів. Після закінчення середньої школи у 1956 році вступив до Одеського державного університету на спеціальність «біологія». По закінченні університету (1961 р.) здобув спеціальність «зоолог-гідробіолог, викладач хімії і біології середньої школи».
З 1961 по 1967 – робота в інституті на посаді асистента і керівника бази з проходження польової практики. Фактично навчально-польова база тодішнього Мелітопольського державного педагогічного інституту побудована під керівництвом та за безпосередньої участі В.М. Дятлова. Усе починалося з 18 серпня 1961 року, коли ректор інституту П.А. Зозуля запропонував В.М. Дятлову ставку молодшого наукового співробітника для організації та керівництва алтагирською біостанцією. На той момент на території розміщувалися будинок сторожа, будівля ботанічної та зоологічної польових лабораторій, харчоблок, намети, були в наявності два баркаси. Спочатку була споруджена дерев’яна будівля корпусу для проживання, а пізніше – чотириповерховий цегляний корпус, їдальня, лабораторії.
У 1965-1968 рр. В.М. Дятлов навчався в аспірантурі Одеського державного університету ім. І.І. Мєчникова у проф. К.О. Виноградова З 05 листопада 1969 року – кандидат біологічних наук за спеціальністю «гідробіологія», старший викладач. Багаторазово обирався деканом хіміко-біологічного (1975-1981 рр.), природничо-географічного (1988-1990 рр.) та природничо-гуманітарного (1995-1997 рр.) факультетів.
Володимир Миколайович Дятлов закінчив свою трудову діяльність у 1999 році. За період роботи в університеті він долучився до навчання та виховання понад 10000 випускників природничо-географічного, хіміко-біологічного та соціально-гуманітарного факультетів (денна та заочна форми навчання). Його випускники працюють як в Україні, так і за його межами. Про високу відданість своїй справі і любов студентів свідчать ці рядки вірша, написаного його випускницею Вірою Сартаковою до ювілею природничо-географічного факультету:
Декана за руку возьмите –
И приведите прямо в зал,
Кричите, хлопайте, шумите –
«Холера ясна» чтоб сказал.
Хвалу он выдержит едва-ли,
«Запором мыслей» назовет,
«Шаланды полные кефали»
Пусть тихо кто-нибудь споёт.
Он точно скажет Вам, поверьте,
Взмахнув, как водится, рукой –
Своё любимое «От, черти»,
Любимый Дятлов – он такой!
Эх, жаль, он точно не заметит
Десятки восхищенных глаз –
Он – наш декан, мы – его дети,
Он молодыми помнит нас.
Ему непросто. Он не сломлен –
И этим нам урок дает,
В душе тепло, когда я вспомню,
Что где-то Дятлов там живет.
Я с ним недавно говорила –
Впервые после стольких лет –
Он помнит то, что я забыла
И излучает тот же свет.
И я себе в минуту грусти
Скажу, как он «Холера ясна!» –
И настроение отпустит,
И все что было – не напрасно!
Мои стихи ему прочтите –
Пусть улыбнется лишний раз –
Декан, пожалуйста, живите!
Почти полвека любим Вас!
А мне пока что только снится
Поездка в мой любимый город
Чтоб Вас обнять и насладиться
Душевным с Вами разговором!