27 березня 2019 р. на базі природничо-географічного факультету відбувся науково-методичний семінар «Методика застосування поштових марок в шкільному курсі географії» в рамках «Методичної майстерні вчителя Нової української школи». Семінар організовано колективом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства з метою сприяння подальшому впровадженню компетентнісного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи. Учасниками стали 11 вчителів географії м. Мелітополя.
Під час семінару відбулась презентація монографії доцента О.З.Байтерякова «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії». У монографії відображено узагальнення методики і власного досвіду застосування живопису, художньої літератури і поштових марок в курсі географії. Окрім теоретичних положень, вона містить численні приклади і методичні поради з практичного використання конкретних мистецьких творів на уроках географії.
У своїй доповіді Олег Зуфарович поділився досвідом і власною методикою застосування поштових марок в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. Зокрема, розглядались методичні аспекти формування картографічної культури учнів, розвиток в них аналітичного і логічного мислення, складання різноманітних описів і характеристик за допомогою спеціальних завдань на підставі географічного змісту поштових марок. В ході доповіді проведено тренінг зі складання географічно-філателістичних карт адміністративно-територіального устрою України і її природно-заповідного фонду. Окрему увагу було приділено методиці встановлення міжпредметних зв’язків з літературою, історією, хімією та іншими дисциплінами.
Учасники семінару мали можливість не тільки ознайомитись з новими методичними прийомами, але й насолодитись яскравим дизайном українських поштових марок, що відображають рідну природу, історію і сьогодення країни.
Наприкінці семінару учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей.