Протягом Міжнародного тижня інформатики, який присвячений на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906), кафедра інформатики і кібернетики провела серію заходів.
3 грудня викладачі кафедри А.В. Чорна та К.П. Осадча провели для студентів І курсу інструктаж з проведення заходу «Година коду».
5 грудня студентка 2 курсу спеціальності «Середня освіта (Інформатика)» Катерина Деменок провела Годину коду для учнів 10-А класу Мелітопольського ліцею №10, випускницею якого вона є. Катерина розповіла учням про історію Години коду, як цікаво вивчати програмування за допомогою ігор, що розвивають алгоритмічне та логічне мислення, і допомогла учням пройти цікаві завдання з програмування, які були запропоновані організаторами Години коду.
6 грудня студентка магістратури спеціальності «Середні освіта (Інформатика)» Самойлова Світлана провела Годину коду для учнів 4 і 8 класів Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «Прометей». Метою заходу було дати учням розуміння того, що інформатика є цікавою і творчою, а програмування доступне для будь-якого віку, для всіх учнів, незалежно від їх знань і умінь.
7 грудня студентка магістратури спеціальності «Середня освіта (Інформатика)» Анастасія Ревтова організувала проведення заходу «Година коду» у ЗОШ №13 з учнями 5 класів. Цього ж дня випускники кафедри Костянтин Копустинський та Катерина Мосіна провели Годину коду з учнями 7 КЗ ЗСО І-ІІІ ступенів Новобогданівської сільської ради. Під час заходу учні робили новорічні завдання у середовищі програмування Scratch.
«Година коду» відбувається в усьому світі щороку протягом тижня інформатики. У 2018 тиждень інформатики припадає на 3-9 грудня.
Кафедра інформатики і кібернетики вже 4-й рік поспіль розробляє методичні матеріали та проводить Годину коду для студентів університету та учнів шкіл.
У цьому році викладачами кафедри було запропоновано такі заходи:
Для учнів:
Подорож у країну програмування – захоплива гра для дітей 6-10 років;
Година коду – цікаві ігри з програмування для школярів віком від 11 до 16 років.
Для учителів:
Майстер-клас «Методика навчання програмування дітей»;
Тренінг з медіаграмотності.
Для батьків:
Тренінги та лекторії на теми «Інформаційні технології у житті та освіті» та «Навіщо дитину вчити програмування?»