Запрошуємо вчителів 1-х класів

Запрошуємо вчителів 2-3-х класів


Сертифікати учасників семінару (1 клас)

Сертифікати для вчителів 2-3 класів



Тести з математики для середньої ланки загальноосвітньої школи


Відео-уроки для початкової школи

1 клас Математика 30-й тиждень 66-й день

1 клас Математика 30-й тиждень 67-й день

1 клас Українська мова (читання) 30-й тиждень 66-й день

1 клас Українська мова (читання) 30-й тиждень 69-й день

2 клас Математика Частина 8 Урок 8

2 клас Українська мова + читання Частина 8 Урок 13-14

2 клас Українська мова + читання Частина 8 Урок 15-16

3 клас Математика Частина 8 Урок 10


До уваги батьків учнів і вчителів 1-х класів!

З 14 квітня 2020 року на сайті НПП «Інтелект України» – відеоуроки з математики, української мови та читання за поданим нижче розкладом.

Вівторок, 14.04 (Математика, Українська мова, Читання)

Середа, 15.04 (Математика, Українська мова, Читання)

Четвер, 16.04 (Математика, Українська мова)

П’ятниця, 17.04 (Математика, Українська мова)

Відеоуроки можна переглянути за посиланням:

https://intellect-ukraine.org/10-intellect/information/204-videouroky-1-klas-2020


Відеоуроки для 1 класу (математика і українська мова)


«Я – креативний вчитель»6 лютого на базі Навчально-наукового інституту соціаль-педагогічної та мистецької освіти старшим викладачем кафедри початкової освіти Чорною В.В. було проведено педагогічну вітальню «Я – креативний вчитель», у якій взяли участь вчителі початкових класів Мелітопольської спеціалізованої школи №25, Мелітопольська загальноосвітня школа I-III ступенів №7 та інших шкіл області.

У ході семінару вчителі ознайомилися з основними техніками, які сучасний вчитель початкових класів може використовувати під час проведення повноцінних тренінгів у початкових класах або уроків з елементами тренінгу.

Освітяни ознайомилися з технікою Lift ball та технікою колективного малювання.

Вітальня закінчилась жвавим обговоренням усіх учасників.

Інформацію підготувала старший викладач Чорна В.В.


Спадкоємність у роботі проекту «Інтелект України»Сьогодні у ліцеї №19 ММРЗО відбулася творча зустріч «Спадкоємність у роботі проекту «Інтелект України» з вчителями та адміністрацією ЗОШ №4. Зустріч зумовлена плідною співпрацею вчителів початкової школи ліцею №19 та вчителів середньої школи ЗОШ №4, оскільки учні, що навчаються за програмою «Інтелект України» з 1 по 4 класи у ліцеї №19 продовжать навчання за цією ж програмою у ЗОШ №4.

Вчитель 4 класу ліцею №19 Бондарчук Т.І. познайомила колег з відмінностями програми «Інтелект України», показала навчальне й методичне забезпечення учнів та вчителя, використання ІКТ на уроках. Вчитель 2 класу Цеомашко О.О. розказала про оновлену програму «Інтелект України», провела ранкову зустріч. Вчитель 3 класу Китманова Н.В. повідомила про особливості навчання у 3 класі.

Подальшим кроком співпраці освітян є відвідування уроків у 4 класі вчителями профільних предметів ЗОШ №4.

Інформацію підготували: ст. викл. Чорна В.В., вчитель Бондарчук Т.І.


«Технологія викладання інтегрованого навчального предмета «Українська мова. Читання» в другому класі НПП «Інтелект України»31 січня 2020 р. на базі Мелітопольської загальноосвітньої школи І ступеня №2 Мелітопольської міської ради Запорізької області відбувся семінар «Технологія викладання інтегрованого навчального предмета «Українська мова. Читання» в другому класі НПП «Інтелект України». Для вчителів 2 класів, що працюють за всеукраїнським науково-педагогічним проектом «Інтелект України» у Запорізькій області.

Учасників семінару привітала директор школи Громак Людмила Іванівна, яка у своєму виступі підкреслила необхідність впровадження інноваційних технологій під час роботи з дітьми молодшого шкільного віку, оскільки саме вони є майбутнім нації.

На семінарі також було висвітлено питання нормативно-правового-забезпечення науково-педагогічного проекту «Інтелект України» (д-р пед. наук, проф., проректор з наукової роботи університету Москальова Л.Ю.) та особливостей полі функціонального уроку у початковій школі (канд. пед. наук, ст. викл. кафедри початкової освіти Чорна В.В.).

Учасники семінару мали змогу відвідати презентаційний полі функціональний урок «Українська мова. Читання», які провела Кваскова Олена Іванівна, заступник директора з НМР Мелітопольської загальноосвітньої школи І ступеня №2, учитель початкових класів. Олена Іванівна показала алгоритм побудови, типові методи та навчальні технології полі функціонального мовного уроку в початкових класах, що навчаються за НПП «Інтелект України».

Після уроку відбулося обговорення учасників семінару під час відкритого мікрофону та неформального спілкування.



Семінар-тренінг за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»21-22 листопада 2019 р. на базі КЗ «Харківська гімназія № 169 Харківської міської ради Харківської області» (м.Харків) старший викладач кафедри початкової освіти Чорна В.В. взяла участь у семінарі-тренінгу «Нова українська школа: реалізація компетентнісного підходу в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти-учасників всеукраїнського експерименту за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

Мета семінару: теоретична та методична підготовка методистів, учителів початкової школи до роботи з учителями 1-4 класів, що працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

У ході семінару було відвідано лекції, презентаційні уроки, майстер-класи та круглі столи для практикуючих вчителів та методистів.

Інформацію підготувала ст. викладач кафедри початкової освіти Чорна В.В.


Нарада для директорів закладів середньої освіти…9 жовтня 2019 р. на базі Ліцею № 19 (м. Мелітополь) відбулася обласна інформаційно-методична нарада для директорів та їх заступників ЗСО з питань впровадження НПП «Інтелект України» в умовах реалізації Концепції Нової Української школи.

На нараді виступили доктор педагогічних наук, професор Москальова Л. Ю., яка з присутніми обговорила циклограму роботи проекту «Інтелект України» у Запорізькій області, перспективи його подальшого розвитку, особливості організації підготовки кадрів середньої ланки освіти для реалізації проекту.Нарада для директорів закладів середньої освіти…

Поділилась своїми практичними наробками щодо реалізації НПП «Інтелект України» у середній ланці заступник директора Бердянської гімназії № 1 «Надія» (м. Бердянськ) Володько О. М. Вона розповіла про перспективи та труднощі, які мали колектив гімназії та запросила до активної співпраці.

На нараді також виступила канд. пед. наук, ст. викл. кафедри початкової освіти МДПУ ім. Б. Хмельницького, яка торкнулась питання підготовки викладачів-тренерів та тренерів педагогів для проведення сертифікаційних заходів та курсів.

Нарада для директорів ЗСО та їх заступників була актуальною, про що свідчила велика кількість питань, що були задані під час неформального спілкування.

Підготувала: ст. викл. Чорна В. В.


Науково-педагогічний проект «Інтелект України» готує нових вчителівЗ 6 по 9 червня на базі ліцею № 19 м. Мелітополя відбулися курси підготовки вчителів початкових класів «Науково-педагогічний проект «Інтелект України»: методологія, теорія, практика».

Метою курсів була теоретико-методологічна та методична підготовка вчителів початкової школи до роботи в проектних класах НПП «Інтелект України» на 2019–2020 н.р.

Учасниками курсів були: члени науково-методичної ради проекту «Інтелект України», науковці ДУ «Інститут охорони дітей шкільного віку та підлітків НАМН України» (м. Харків), МДПУ імені Б.Хмельницького (проректор з наукової роботи, д-р пед. наук, проф. Москальова Л.Ю., ст. викл. кафедри початкової освіти, канд. пед. наук Чорна В.В.).

Для вчителів м.Мелітополя та Запорізької обл. курси розпочалися із вступного слова «Впровадження НПП «Інтелект України» в освітній простір м. Мелітополя на базі ліцею № 19» директора ММРЗО № 19 м. Мелітополя Мельник С.В. та д-ра пед. наук, проф. Москальової Л.Ю.

Курси також передбачали лекційні (оглядові лекції провели канд. псих. наук, провідний психолог проекту Щербакова О.О.; керівник групи медико-психологічного супроводу проекту, д-р медичних наук, проф. Даниленко Г.М., канд. пед. наук Чорна В.В.) та практичні заняття (практичні заняття провели вчителі вищої категорії Шпіт Т.В., Бобровська С.В. та за сприяння вчителя ліцею № 19 м. Мелітополь Бондарчук Т.І.) , під час яких слухачі курсів отримували теоретичні знання та необхідні професійні компетентності, що є важливою умовою для організації навчального процесу у проектних класах.

Протягом занять у аудиторії панувала робоча, творча та емоційнонасичена атмосфера, що сприяла кращим результатам навчання.

Курси закінчилися написанням залікової роботи та урочистим врученням сертифікатів.

Інформацію підготувала ст. викл. Чорна В.В.


Анкета для учасників курсів підготовки вчителів початкових класів за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» (зареєструватись)




Не те, що трапляється з людиною робить її великою (значущою), а те, що вона сама робить із собою та оточенням…

І. Д. Бех

21 сепрня 2018 р. на базі Бердянської гімназі № 1 «Надія» відбувся науково-практичний семінар «Початкова освіта науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в умовах реалізації Концепції нової української мови» для вчителів початкових класів, які у 2018-2019 н.р. будуть працювати у 1–4 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України» та заступників директорів закладів загальної середньої освіти Запорізької області.

Мета семінару – теоретична, методична і практична підготовка вчителів початкової школи в класах науково-практичного проекту «Інтелект України».

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор Бердянської гімназії № 1 «Надія» Сергієнко В. П. та завідувач методичного кабінету міського відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Скиртач Н. В. У ході семінару вчителі отримали теоретичну інформацію, що стосувалася нормативно-правової та теоретичної бази науково-педагогічного проекту «Інтелект України» (проректор з наукової роботи МДПУ ім. Б. Хмельницького, д-р пед. наук, проф. Москальова Л. Ю.; психолог науково-педагогічного проекту «Інтелект України», ст. наук. співроб. ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей шкільного віку та підлітків НАМН України», канд псих. наук Щербакова О. О., ст. викл. кафедри початкової освіти МДПУ ім. Б. Хмельницького Чорна В. В.). У рамках семінару також було проведено серію майстер-класів практикуючими вчителями, що вже не перший рік працюють у науково-педагогічному проекті «Інтелект України» – вчитель вищої категорії гімназії № 169 (м. Харків) Шпіт Т. В., вчитель початкових класів Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» Котенко Н. П. (м. Запоріжжя), методисти, учителі початкових класів бердянської гімназії № 1 «Надія» Володько О. М., Власенко І. В., Войник Т. А., Бельчева Н. Л. (м. Бердянськ).

Семінар був актуальним, про що свідчила велика кількість питань, що задавали вчителі коучам під час неформального спілкування.


НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ СЕМІНАРИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ,
ЩО Є УЧАСНИКАМИ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУ «ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ»

З 3 по 28 серпня 2020 р. у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулися науково-практичні семінари «Нова українська школа: реалізація компетентнісного підходу в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти – учасників всеукраїнського експерименту за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» для вчителів 1–3 класів Запорізької обл., що беруть участь у науково-педагогічному проєкті.
Семінари було проведено за ініціативи д-ра пед. наук, проф. Москальової Л. Ю. У роботі семінару брали участь канд. пед. наук, ст. викл. кафедри початкової освіти Чорна В.В., вчителька Мелітопольської ЗОШ № 4 ММР ЗО Бондарчук Т. І., вчителька Бердянської гімназії №1 «Надія» Володько О. М. та вчителька Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія» Котенко Н. П.
Метою семінарів була організація теоретичної, методичної і практичної підготовки вчителів початкової школи в класах науково-практичного проекту «Інтелект України».
Загалом у семінарах взяло участь близько 70 учителів, що свідчить про актуальність проекту та його затребуваність, як серед батьків так і серед практикуючих вчителів.
У ході семінарів його учасники мали змогу ознайомитися з наступними питаннями:
• нормативні та організаційні питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників проєктних класів науковопедагогічного проєкту «Інтелект України»;
• аксіологічні імперативи розвитку національної системи освіти;
• компетентнісний підхід і його роль у реалізації постнекласичної парадигми освіти;
• особливості викладання навчальних предметів «Я пізнаю світ» і «Українська мова» на підготовчому етапі формування в першокласників первинних умінь і навичок читання та письма як складових мовленнєвої компетентності;
• методика викладання навчальних предметів «Читання» та «Письмо» на другому (генетичному) та третьому (алфавітному) етапах формування в першокласників первинних умінь і навичок читання та письма як складових мовленнєвої компетентності;
• формування в учнів проєктних класів математичної компетентності на уроках математики і «Я пізнаю світ»;
• формування в учнів проєктних класів компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій на уроках «Я пізнаю світ»;
• роль ранкових зустрічей у формуванні ключових компетентностей учнів початкової школи;
• реалізація педагогіки партнерства в науковопедагогічному проєкті «Інтелект України.
Результатами семінару став діагностично-оцінний брифінг для вчителів-учасників та сертифікат про участь.