ІНТЕГРАЦІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ – ДОСВІД СПІВПРАЦІ НАУКИ, ГРОМАДИ ТА МІСЬКОЇ ВЛАДИ
15 жовтня в форматі Zoom-конференції за сприяння Проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних менших і ромів в Україні», Мелітопольської міської ради, Громадської організації «Community plus» в рамках реалізації проєкту «ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ!» в партнерстві з Центром соціологічних досліджень Мелітопольського державного університету імені Богдана Хмельницького відбувся інтерактивний круглий стіл «ГОЛОСИ СПІЛЬНОТ МЕЛІТОПОЛЯ: ДІАЛОГ ЗАРАДИ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ».
В засіданні круглого столу взяли участь:
менеджерка Проєктів Ради Європи, Земфіра Кондур,
координаторки української мережі ІСС міст,
директорка бібліотечної системи м. Павлоград, Лариса Бабічева,
члени ромської ГО «Бахтеле роме», Руслан Мунтанов і Руслан Оглу
керівниці Центрів відкритого простору допомоги «Саме тут» (м.Запоріжжя, м.Київ, м. Львів),
начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло М’яло,
представники національно-культурних товариств міста Запоріжжя,
лідери «Спілки ГО Рада національних товариств м. Мелітополь»,
науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького,
секретар Міжконфесійної ради християнських церков Мелітополя,
директор департаменту релігійної свободи Місії Євразія Михайло Брицин.
Ректорка університету, доцент Наталя Фалько зазначила, що науковий супровід дослідження проблем національних меншин у період повномасштабної війни відіграє ключову роль у забезпеченні об’єктивності та глибини аналізу ситуації. Він допомагає виявити специфічні виклики, з якими стикаються меншини, та розробити ефективні стратегії захисту їхніх прав і підтримки в умовах кризи.
Суспільна місія університетської науки полягає в тому, щоб не лише досліджувати ці виклики, але й надавати практичні рекомендації для політики та забезпечувати платформу для діалогу між національними меншинами, державними інституціями та громадянським суспільством, сприяючи побудові інклюзивного й справедливого суспільства навіть у найскладніші часи.
Під час заходу були презентовані результати соціологічного дослідження «Багатокультурний Мелітополь очима вимушено переміщених представників національних меншин», які висвітлюють погляди, потреби та проблеми різних етноспільнот Мелітополя.
А Михайло Брицин презентував результати дослідження «Віра під вогнем», в якому відображено ситуацію в сфері релігійної свободи, яка склалася на окупованих територіях. Здебільше мова йде про Запорізьку і Херсонську області, менше про Донецьку, Луганську і Крим, в якому відображено ситуацію в сфері релігійної свободи, яка склалася на окупованих територіях.
Цей захід став платформою для відвертого діалогу, сприяв взаєморозумінню та пошуку рішень для забезпечення рівних можливостей для всіх національних меншин (спільнот).
Учасники круглого столу обговорили актуальні проблеми, розробили конкретні пропозиції та визначили подальші кроки для їх реалізації.