16 жовтня 2019 року студенти спеціальностей «біологія» та «екологія» хіміко-біологічного факультету разом зі студентами Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій «Україна» та співробітниками парку взяли участь у щорічній процедурі таксації пернатої дичини і пушного звіра на території півострова бірючого Азово-Сиваського національного природного парку.
Щорічний таксаційний облік проводиться з метою управління обсягами дичини у межах парку. Обліку підлягали: з пернатих – фазан і куріпка, а з пушного звіра – заєць, лисиця, єнотоподібний собака і шакал.
Облік проводили у межах лісових насаджень півострова на площі близько 400 га. Це один з найскладніших видів обліку, оскільки він проводиться у межах пересічених лісово-чагарникових насаджень з відносно поганою видимістю шляхом шумового прогону: учасники обліку вишиковуються у шеренгу з інтервалом 30-50 м і «прочісують» ліс, створюючи шумовий ефект і виганяючи звіра з лісу. Усе побачене кожним з учасників обліку фіксується у відомості обліку та подається людині, яка відповідає за облік. Після цього шляхом математичних підрахунків з використанням коефіцієнтів визначається обсяг дичини у межах всієї території.
В результаті обліку чисельності тварин студенти мали змогу побачити окремі види, яких вони у житті ще не зустрічали – шакал, єнотоподібний собака, асканійський гібридний олень, лань європейська. Це хороший досвід для формування у майбутньому гарного фахівця з біології.