Традиційно Міжнародний день водно-болотних угідь (ВБУ) проводиться в університеті 2 лютого, у день всесвітнього його святкування. До цього дня цього року викладачі, аспіранти та студенти кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування підготували в першому навчальному корпусі фотовиставку птахів – мешканців водно-болотних угідь. В рамках Дня ВБУ були проведені лекції та круглі столи для студентів 2-4 курсів хіміко-біологічного факультету, де викладачі розповіли про значення водойм різного типу в житті природи і для сучасної людини, показали презентації про стан найбільших водойм Запорізької області – Молочного лиману, Утлюцького лиману, Обитічної та Бердянської затоки, Каховського та Дніпровського водосховищ, річки Молочної та їх пернатих мешканців. На жаль, подібні заходи нині не відбулися в школах міста та області, дитячому Екоцентр і МАН у зв’язку з карантином.
Історія установи міжнародного Дня ВБУ бере свій початок з 1971 року, коли в м. Рамсар (Іран) на міжнародній конференції була затверджена Конвенція про охорону водно-болотних угідь, що мають важливе глобальне значення для збереження водних птахів та інших мешканців прісних і солоних водойм. Але офіційно День ВБУ відзначається у всьому світі з 1997 року. В даний час Рамсарську конвенцію підписали 170 держав. У світі налічується 1600 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею 145 мільйонів гектарів. В Україні до них належить 45 водойм, більшість з яких розташовані в Азово-Чорноморському регіоні.
Така увага до контролю стану і охорони водойм у всьому світі не випадкова. Адже водойми є найбільш насиченими і багатими екосистемами на планеті. У їх межах мешкають десятки тисяч різних видів звірів, птахів, плазунів, амфібій, риб, водоростей. Більшість з них без водойм приречене на вимирання.
Проведення Дня ВБУ направлено на ознайомлення широких верств населення з цими проблемами, пошуками рішень виходу з критичних ситуацій при використанні і охороні водойм.
Інформацію підготував Кошелев О.І.