Організація психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами в умовах інклюзивної освіти

Активний початок нового року запропонували молоді вчені університету. В рамках наукової теми «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (керівник д.психол.н., доц. Ковальова О.В.) 15 січня 2020 року на замовлення Відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області в Лабораторії психології здоров’я відбувся науково-методичний семінар «Організація психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами в умовах інклюзивної освіти».


Чудово дарувати дітям добро, посмішки і гарний настрій!

До Нового року відбулися свята для надзвичайних дітей в Інклюзивно-ресурсному центрі м. Мелітополь, а також в Лабораторії психології здоров’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана  Хмельницького. На свята завітали Снігуронька, Ведьма-Вредьма, Зайчик, Вовчик і Дід Мороз, які творила казкові дива, грали з дітьми в рухливі забавки, розгадували цікаві загадки, танцювали та вітали дітей. Найкращим подарунком для батьків став сміх і танці їх рідних діточок!


Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України

7 листопада 2019 р. членами проектної групи державної бюджетної теми «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами» державний реєстраційний номер (0119U002003) Яковенко І. О. та Чорною В. В. було прийнято участь у ІІ З’їзді корекційних педагогів України «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України».


Особливості роботи з дітьми з затримкою психічного розвитку при дизартричному компоненті

10 жовтня викладачами кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Яковенко І. О, Солонською А. А., Житнік Т. С. та викладачем кафедри початкової освіти Чорною В. В. було проведено тематичний семінар «Особливості роботи з дітьми з затримкою психічного розвитку при дизартричному компоненті». Даний захід проведено у рамках державної наукової теми «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами».


В Запоріжжі пройшов тематичний семінар «Гештальт-терапія дітей та підлітків: розлад аутичного спектру»

14-15 вересня викладачі кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи (Яковенко І. О.) та початкової освіти (Чорна В. В), магістрантка кафедри психології (Приступа Д.) у рамках державної бюджетної теми «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (0119U002003) взяли участь у тематичному семінарі«Гештальт-терапія дітей та підлітків: розлад аутичного спектру», що проходив у м. Запоріжжі.


Молоді вчені відсвяткували День сім’ї

У рамках реалізації гранту для молодих вчених МОН України «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (керівник – д. психол. н. О.В. Царькова) з нагоди Дня сім’ї 15 травня було проведено студентський флеш-моб «Сильна Україна – щаслива родина».


Науково-практичний семінар «Логопедичні ігри у роботі з дітьми-аутистами»

20 лютого 2019 р. проведений науково-практичний семінар «Логопедичні ігри у роботі з дітьми-аутистами». Старші викладачі Житнік Т. С., Яковенко І. О. та асистент кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Солонська А. А. продемонстрували засоби діагностики і методику роботи з дітьми-аутистами.


Вітаємо переможницю ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих технічних та гуманітарних наук із галузі знань «Загальна та соціальна психологія»!

28-29 березня 2019 року на базі Херсонського державного університету відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих технічних та гуманітарних наук із галузі знань «Загальна та соціальна психологія». Студентка ІІІ курсу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, спеціальність «Психологія», Чиркова Анастасія Сергіївна на підсумковій науково-практичній конференції захищала наукову роботу на тему «Психологічні особливості особистісної сфери осіб з інвалідизуючими захворюваннями», науковий керівник – ст.викл.кафедри психології, Варіна Ганна Борисівна.


Коли жіночність чогось сильно бажає, це обов’язково відбувається…

29 березня 2019 року для співробітників Центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю з метою психоемоційного розвантаження та профілактики емоційного вигорання був проведений тренінг «Ресурси жіночності».


Психодраматична група запрошує!

3 березня 2018 року на постійній основі в Центрі реабілітації для осіб з інвалідністю працює психотерапевтична група для батьків дітей з особливими потребами. Психодраматична група працює в рамках гранту для молодих вчених МОН України «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (№ держреєстрації: 0119U002003) за сприяння ГО «Інститут психодрами, сучасної психології та психотерапії» (ІПСПіП, Україна), Psychodrama Association for Europe (PAfE, Німеччина), Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького.


В ННІСПМО проведено семінар з міжнародною участю «Духовне бачення інклюзивного простору в освіті»

27 березня на базі Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти членами проектної групи державної бюджетної теми «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами» було проведено семінар з міжнародною участю «Духовне бачення інклюзивного простору в освіті». Члени групи розповіли про стан інклюзивної освіти в Україні.


Науково-практичний семінар «Логопедичні ігри у роботі з дітьми-аутистами»

20.02.2019 року було проведено науково-практичний семінар «Логопедичні ігри у роботі з дітьми-аутистами». Старші викладачі Житнік Т. С., Яковенко І. О. та асистент кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Солонська А. А. продемонстрували засоби діагностики і методику роботи з дітьми-аутистами. Було звернено увагу на признаки і симптоматику поведінкових проявів у дітей-аутистів.


Майстер-клас «Особливості роботи з дітьми з порушеннями мовлення»

10 січня 2019 р. в головному корпусі університету, в рамках І Відкритого освітнього форуму «Нова українська школа: партнерство в дії», відбувся майстер-клас «Особливості роботи з дітьми з порушеннями мовлення» з метою ознайомлення з новітніми методами роботи з дітьми з порушеннями мовлення.


Науково-практичний семінар «Сучасні батьківські збори: педагогіка партнерства і толерантності»

В рамках І Відкритого освітнього форуму «Нова українська школа: партнерство в дії», що проходив 10 січня 2019 року в стінах Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, викладачі кафедри психології – д.психол.н., доцент Царькова О.В., к.психол.н., доцент Прокоф’єва О.О. та ст.викладач Варіна Ганна провели науково-практичний семінар «Сучасні батьківські Збори: педагогіка партнерства і толерантності».