У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на філологічному факультеті з 5 по 9 листопада 2018 р. проходив тиждень мови, присвячений Дню писемності та української мови. Тиждень було відкрито 5-6 листопада проведенням першого туру ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови і літератури, в яких взяли участь студенти філологічного факультету, факультету інформатики, математики та економіки, природничо-географічного та хіміко-біологічного факультетів.

Переможцями першого туру ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали: студентка І курсу філологічного факультету 118/1-ф групи спеціальності «Англійська мова та література» Тарасенко Марія Романівна та студентка І курсу філологічного факультету 318-ф групи Струць Марія Миколаївна – І місце; студенти ІІ курсу 317-ф групи філологічного факультету Качмар Вікторія Степанівна – ІІ місце; студентка ІІ курсу 127-ф групи Тарасенко Вікторія Валентинівна – ІІІ місце.

В Олімпіаді з української мови і літератури перемогли: студентка ІІ курсу 117-ф групи філологічного факультету Расказова Анна Володимирівна – І місце; студентка І курсу 118-х групи хіміко-біологічного факультету Дерипаско Софія Павлівна – ІІ місце; студентка І курсу 118-х групи хіміко-біологічного факультету Березанська Анастасія Миколаївна і студентка І курсу 1018-і групи факультету інформатики, математики та економіки Вечірко Ганна Максимівна – ІІІ місце.

У рамках тижня української мови 7 листопада проведено науково-методичний семінар «Культура української мови: проблеми та перспективи розвитку». У роботі семінару взяли участь викладачі С.І.Єрмоленко, І.В.Волкова, Т.В.Коноваленко, О.В.Коваль, З.О.Митяй, О.Ф.Мінкова, В.М.Пачева, Т.В.Сіроштан, О.Г.Хомчак та О.В.Юрченко.

Метою семінару було обговорення проблем культури усної та писемної форм сучасної української літературної мови в умовах поліетнічного середовища. Порушувалися проблеми функціонування української мови в інтеркультурному лінгвальному просторі м. Мелітополь та методологічні проблеми (мовний аспект).

8 листопада в 35 аудиторії проведено відкриту кураторську годину для студентів університету, які кохаються в рідному слові, цікавляться сучасною літературою і мріють написати власну поезію або прозу. Викладачі та члени гуртка «Поезія і ми» запросили мелітопольських письменників-початківців Сашка Завару та Євгена Ліра, випускників філологічного факультету нашого вищу.  Захід видався насиченим на дискусійні питання, дотепи і жарти як від письменників, так і слухачів.

9 листопада було проведено низку заходів. Зокрема конкурс читців, на якому були представлені як власні твори, так і доробок найвідоміших митців поетичного слова. Лідія Суховій, Катерина Дуднік були кращими у презентації власних творів у номінації «кращий автор». Гран-прі конкурсу здобула учениця 9-го класу, яка філігранно продемонструвала навички мистецтва художнього читання, декламуючи твори улюблених авторів.

Студенти та викладачі університету об 11.00 в актовій залі філологічного факультету взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності, де змогли перевірити свої знання з української мови.

9 листопада студенти провели міський захід «Караоке української пісні» біля шахової школи, де прозвучали українські народні й авторські пісні, що стали народними завдяки своїй популярності. Серед велелюдної студентської маси ведучий дійства, студент філологічного факультету М647-ф групи Ігор Каспер обрав п’ятірку «найспівучіших», які розпочали вокальні «перегони» за грамоти, дипломи, подарунки та призи. Глядачі захоплено вітали і підтримували оплесками виконавців. За оцінками експертів і глядачів, до фіналу ввійшли Катерина Дуднік, Вікторія Тарасенко та Катерина Поломаш.

Завершився Тиждень української писемності та мови підведенням підсумків.

 

Інформацію підготувала Мітяй З.О.

Залишити відповідь