Напередодні державного свята Дня Українського козацтва в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї 10 жовтня 2018 р. в рамках лекторію «З нами наша історія!» відбулася краєзнавча година «Вулиці Мелітополя — сучасне і минуле» про перейменування вулиць Мелітополя.
Запрошені на краєзнавчу годину учні дев’ятих класів Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 дізналися про історію нових назв старих вулиць нашого міста: вулиця Козацька, вулиця Івана Богуна, вулиця Пилипа Орлика. Кожна з трьох перейменованих в рамках виконання законів України про декомунізацію вулиць має свою історію, яка започаткована ще в минулому столітті. Як саме розвивалися історія трьох означе их вулиць учні дізналися з цікавої розповіді наукового співробітника музею Тетяни Шевченко-Чепелєвої. Так, вулиця Козацька, отримала назву на честь козаків, які в давнину виборювали незалежність України. Вулиця Івана Богуна названа на честь українського військового і державного діяча, козацького полководця XVII століття Івана Богуна, одного з сподвижників Богдана Хмельницького. Невипадково вулиця знаходиться неподалік памятника славнозвісному гетьману. Вулиця Пилипа Орлика колись мала назву Степова, а відтепер носить ім’я першої в світі Конституції. «Вулиці нашого міста мають свою давню історію, яку ми, мелітопольці, маємо знати і шанувати», — резюмувала Тетяна Тарасівна.
Почесними гостями краєзнавчої години стали викладачі кафедри інформатики Олександр і Анна Брянцеви і Анна Чемерис. Вони, в свою чергу, завітали зі своєю новою книгою з головним героєм — відважним воїном Іваном Богатирем, який успішно поборов лиховісного Змія. Особливістю відомої казки стала незвична її подача — у вигляді книги з об’ємними сторінками. Учні довідалися, які комп’ютерні технології застосовують для створення таких книг і як знання з векторної і растрової комп’ютерної графіки можуть прислужитися за створення цих непересічних книг. Олександр Брянцев висловив сподівання, що учні, здобувши відповідну освіту, знайдуть цікаві шляхи поєднання «класики» і новітніх технологій і створять нові непересічні об’єкти, які гідно презентують багату історію українського козацтва.