Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:

Заходи

11.10.2016

 

 

ІІІ Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку»

16 травня 2018 року у Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся ІІІ Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку».

Метою проведення семінару стали презентації основних наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» з формування еколого-орієнтованих цінностей в системі безперервної екологічної освіти в контексті Нової української школи.

На семінар були запрошені студенти І-ІV курсів денної форми навчання ННІСПМО Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та вчителі Мелітопольського, Якимівського районів Запорізької області, вчителі Херсонської області та викладачі Бердянського державного педагогічного університету.


В Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти проведено НЕконференцію

Для підведення підсумків заходів під час проведення Тижня екологічної освіти 18 квітня було 2018 року в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти проведено НЕконференцію «Як ціннісні орієнтації студентів (майбутніх вчителів початкових класів) відображають їх усвідомлення поняття прав людини? Права людини та навколишнє середовище».


Проведення Тижня екологічної освіти

14 квітня 2018р. о 10 годині, в рамках проведення Тижня екологічної освіти члени СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ «ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ» під керівництвом асистента кафедри початкової освіти, куратора лабораторії Саєнко Ю.О. прийняли активну участь у традиційному фестивалі вуличної культури «Том Сойєр FEST-2018».

Активісти лабораторії показали власним прикладом, що чисте навколишнє середовище починається з себе, акцентували увагу на те, що екологічно чисте майбутнє Мелітополя в наших руках.


Модеративний семінар «Повернемось обличчям до проблеми екологічної компетентності педагогів»

11 квітня 2018 року в рамках Тижня екологічної освіти в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти куратором студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Вахняк Н. В. було проведено модеративний семінар «Повернемось обличчям до проблеми екологічної компетентності педагогів» для здобувачів вищої освіти спеціальності «Дошкільна освіта». Мета семінару – формування екологічної компетентності майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти; закріпити набуті знання, вміння та навички студентів розв’язувати екологічні проблеми, педагогічні ситуації.

Активними учасниками семінару стали члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».


Проект «Екологічна освіта. Знай більше!»

У рамках проведення Тижня екологічної освіти (10-14 квітня 2018 р.) члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти реалізують проект «Екологічна освіта. Знай більше!», що буде проводитися у два етапи: 12 і 14 квітня.

Перший етап охоплює студентську аудиторію нашого університету, мета якого – сформувати екологічну свідомість шляхом бліцопитування та вікторини.


Хвилинки екоарту «Мій рідний край – моя земля»

10 квітня 2018 року, у рамках Тижня екологічної освіти (10.04 – 14.04. 2018 року), у Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти під час перерв було проведено хвилинки екоарту «Мій рідний край – моя земля».

Під час заходу здобувачі вищої освіти разом із викладачами окреслили найголовніші екологічні проблеми планети, країни, міста; проблеми збереження живої природи (флори та фауни); визначили шляхи їх вирішень.


 

Міжнародна природоохоронна акція ГОДИНА ЗЕМЛІ 2018 р. onnect2Earth («Злови звʼязок з Землею»)

Година Землі відбулась 24 березня 2018 р. о 2030. Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth («Злови звʼязок з Землею») – підкреслює, що людству потрібно відновити втрачений контакт із Планетою.

З 22-28 березня 2018 р. під керівництвом студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» (координатор: професор, доктор філос. наук Молодиченко В.В.; керівник: канд. пед. наук, доцент кафедри початкової освіти Мелаш В.Д.; куратори: ст.викладач Вахняк Н.В., ас.Варениченко А.Б., ас.Саєнко Ю.О.) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького були проведені заходи присвячені Міжнародній природоохоронній акції Година Землі 2018 р.

Співорганізатором заходів виступив Приазовський національний природний парк, відділ рекреації та екоосвіти (Товчигречко Т.В., Завадська О.В.).

Учасниками акції були:

  • -студенти ІІ-IV курсів спеціальностей «Початкова освіта. Іноземна мова», «Початкова освіта. Християнська етика», «Дошкільна освіта. Початкова освіта» ННІ СПМО;
  • - Мелітопольські дошкільні навчальні заклади №2, №9, №30, №36, №44;
  • - Загальноосвітні навчальні заклади: Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №23; Богданівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Приазовської районної ради Запорізької області; Новомосковський  загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 8.

Метою акції було доєднатися до глобального руху і внести свій вклад у збереження ресурсів і біорізноманіття через символічне вимкнення світла безпосередньо у день акції та організувати природоохоронну активність, щоб привернути увагу громадськості до екологічних проблем і надмірного споживання природних ресурсів.

У ході акції студенти 215-с групи ННІ СПМО підготували радіожурнал на тему «Міжнародна природоохоронна акція «Година Землі 2018 р. Злови зв’язок з природою», що містив інформацію про передумови створення  акції та історію розвитку природоохоронного руху», висвітлено основні  екологічні проблеми планети, записи співів птахів, шуму вітру та ін.

Також був проведений маркер громадської думки студентами 216-с групи ННІ СПМО «Як ти можеш зберегти біоресурси Землі?», під час якого студенти та викладачі надавали пропозиції стосовно того, яким чином можна допомогти планеті Земля (приклади відповідей учасників акції: формувати екологічну культуру громадян, розвивати еколого-естетичний світогляд, вивчати екологічну етику та право).

Під час акції був організований флешмоб, де всім учасникам роздавалися листівки і календарики, у яких містилася інформація про Міжнародну природоохоронну акцію «Година Землі 2018 р.» (мета проведення акції, практичні дії та поради щодо збереження навколишнього природного середовища в усьому світі).

Провідні спеціалісти з екологічної освіти Приазовського національного природного парку (Товчигречко Т.В. та Завадська О.В.) організували фото-сушку «Птахи-мешканці Приазовського національного природного парку» та провели тематичне практичне заняття з основ сучасної екології з методикою навчання «Природоохоронна діяльність Приазовського національного природного парку (ПНПП)».

Також студентів закликали поділитися враженнями про участь у Міжнародна природоохоронна акція Година Землі 2018 Connect2Earth («Злови звʼязок з Землею») у соціальних мережах 22–28 березня 2018 р. (фото-звіт «Як я провів Годину Землі!»).

  1. Facebook: facebook.com/groups/187081938339241/
  2. Студентська наукова лабораторія «Екологічна освіта для сталого розвитку» http://www.mdpu.org.ua/new/uk/ctudentska-naukova-laboratorja/zahodi.html

Інформацію підготувала:
куратор студентської наукової лабораторії
«Екологічна освіта для сталого розвитку» ас.Варениченко А.Б.


22-28 березня 2018 року у Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проводились заходи до Міжнародної природоохоронної акції Година Землі 2018.

Тема цьогорічної кампанії – Connect2Earth („Злови звʼязок з Землею”) – підкреслює, що людству потрібно відновити втрачений контакт із Планетою. Куратор студентської наукової лабораторії старший викладач Вахняк Н.В. долучила до проведення акції Мелітопольські дошкільні навчальні заклади №2, №9, №30, №36 та №44. Вони провели ряд заходів:

1. Акція «Піклуємось про пернатих друзів»:

- Виготовлення смаколиків для птахів ( молодша група)

- Годівнички для птахів ( старша група)

2. Акція «Врятуємо річку, врятуємо цілий світ».

- Виготовлення плакатів, малюнків, поробок (старші групи)

- Трудовий десант, розчищаємо берег річки (старші групи)

Діти з задоволенням знайомилися з правилами використання води, збереження електроенергії, правилами безпечного поводження з електроприладами та навчалися економити природні ресурси.

Протягом тижня проводився конкурс-презентація родинних колективних малюнків «Пригоди електролампочки», на яких родини зображали своє бачення життя людини зі світлом, теплом, радісною посмішкою та закликали людство до збереження та економного використання і води, і тепла, і електроенергії.

А наприкінці тижня провели благодійну акцію «Бережіть електроенергію, заощаджуйте на іграшки!». Родини вихованців від щирого серця приносили в свої групи світодіодні лампочки, замінюючи звичайні на сучасні. А фантастичний герой аватар вручив найактивнішим родинам грамоти та солодкі подарунки.

Батьки, працівники та вихованці прийшли до спільної думки: «Світу ти допоможи – світло вдома бережи!» домовившись про одногодинне вимкнення електроенергії 24 березня з 18 до 19 години.

З метою виховання дбайливого ставлення до живої природи, активної участі в справі захисту навколишнього середовища в дошкільних навчальних закладах провели виховний екологічний захід «Живе обличчя моєї Землі». Метою цього заходу стало виховання у дітей любові, людяності, доброти, почуття патріотизму; почуття відповідальності за майбутнє нашої планети, нашої Земля; продовження формування основ екологічно доцільної поведінки, бережливість до флори і фауни ;

В обговоренні проблем екології активну участь взяли батьки разом зі своїми дітьми, які на годину вимкнули електроенергію, та цим долучились до міжнародної акції «Година Землі». Такий захід, окрім символічного вимкнення світла на одну годину, ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина у сфері енергоефективності, ощадливого використання ресурсів задля подолання проблем зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

Також діти разом з вихователем підготували пам’ятку «Бережемо природу нашої планети – Земля», в котрій окреслили внесок, який може зробити кожна людина,незалежно від віку, статі і роду занять для збереження природи.

Цього року «Година Землі» – це більше, ніж година! Ми повинні діяти щодня, роблячи невеликі кроки назустріч майбутньому без зміни клімату, майбутньому, у якому всі забезпечені природними ресурсами, майбутньому, у якому людина живе в гармонії з природою!

Інформацію підготувала:
куратор студентської наукової лабораторії
«Екологічна освіта для сталого розвитку» Вахняк Н.В.


22 березня 2018 р. рамках проведення МІЖНАРОДНОЇ ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ ГОДИНА ЗЕМЛІ 2018 студенти 116 групи ННІ СПМО, спеціальності «Дошкільна освіта», члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» у гуртожитку №2 провели бесіду при свічках про екологічні проблеми міста, країни в цілому, зокрема про збереження електроенергії, економії води, про сміттєзвалища України, знищення рідкісних тварин та рослин, що занесені до Червоної книги України. По закінченні заходу студенти запустили в повітря небесні ліхтарики. В рамках міжнародної акції проведено трудовий десант по висадженню квітів «Зробимо нашу планету квітучою» на території гуртожитку №2».

Інформацію підготувала:
куратор студентської наукової лабораторії
«Екологічна освіта для сталого розвитку» ст.викладач Вахняк Н.В.


ІІІ НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ СЕМІНАР ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ «ЕКОЛОГІЧНІ ЗНАННЯ – ОСНОВА ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ»

5 жовтня 2017 року о 12.45 у 143 аудиторії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся ІІІ Науково-просвітницький семінар вчителів початкових класів «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей».

Організатори проведених заходів: Молодиченко В.В. – доктор філософських наук, професор кафедри початкової освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, координатор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», Мелаш В.Д. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, керівник студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», Саєнко Ю.О. – асистент кафедри початкової освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, науковий куратор педагогічних досліджень у галузі початкової освіти, куратор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».

 


ІІ Регіональний науково-методичний семінар для майбутніх учителів початкових класів „Екологічна освіта для сталого розвитку”

17 травня 2017 року в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ науково-методичний семінар „Екологічна освіта для сталого розвитку”.

Метою проведення семінару стали презентації основних наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” з формування еколого-орієнтованих цінностей у системі безперервної екологічної освіти для сталого розвитку суспільства.

На семінар були запрошені студенти І–ІV курсів денної форми навчання ННІ СПМО МДПУ ім. Б. Хмельницького, директори та вчителі Мелітопольського, Якимівського, Токмацького районів Запорізької області, вчителі Херсонської області та викладачі Бердянського державного педагогічного університету.

 


МАЙСТЕР-КЛАС “ЕКОЛОГО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ. ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС”

12 квітня 2017 р. в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено майстер-клас “Еколого-естетичне виховання майбутніх вчителів початкової школи. Петриківський розпис”, присвячений святкуванню Великодня (16 квітня 2017 р.).

 


Екологічній калейдоскоп “ГМО: їжа майбутнього або ризик для здоров’я”

28 березня з 9.35 до 10.55 студентами Навчально-наукового інституту було проведено екологічній калейдоскоп “ГМО: їжа майбутнього або ризик для здоров’я”.

Учасниками стали студенти IV курсу 223-с групи: Струкова Світлана, Євлан Вікторія, Лифар Софія, Ткач Юлія, Реут Ірина, Картава Аліна і Севастьянова Крістіна.

Відкривала захід і проголошувала вступне слово куратор Студентської наукової лабораторії “Екологічна освіта для сталого розвитку” Саєнко Ю. О.

 


TEA PARTY «Екочашка»

29 березня в рамках Тижня екологічної освіти студентами 223-с групи під керівництвом куратора Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Саєнко Юлії Олександрівни на перерві між першою та другою парами на другому поверсі ННІ СПМО була проведена акція TEA PARTY «Екочашка».

Мета заходу полягає в тому, щоб зменшити кількість використання одноразового посуду, адже навіть паперове горнятко насправді має всередині тонкий шар пластику і дуже шкідливе для здоров’я. Студентам запропонували взяти участь в акції і не користуватися одноразовим посудом для напоїв.

 


Лікбез

28 березня 2017 року в рамках проведення Тижня екологічної освіти у Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся лікбез «Кожна краплина води має значення». Відповідальними за цей захід були асистент кафедри початкової освіти Саєнко Ю.О. та студенти 4 курсу 113-с групи спеціальності «Дошкільна освіта. Початкова освіта» Бабєоглу Н., Барсук С., Метель Л., Опалатенко К., Павловська А.

 


Година спілкування студентів університету з вихованцями ДНЗ «Теремок»

26 жовтня студенти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти 114-c групи напряму підготовки «Дошкільна освіта», члени екологічної лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» в рамках творчої самостійної роботи з навчальної дисципліни «Культура мовлення та виразне читання» провели годину спілкування з дітьми ДНЗ «Теремок» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області на тему «Голос рідної природи серцем слухати навчись». Студенти разом зі старшим викладачем кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Вахняк Н. В. показали дві самостійно розроблені екологічні казки «Червона Шапочка» та «Як Маша і Даша живу воду шукали», у яких розкрили сучасні екологічні проблеми, формували у дітей екологічне світобачення, екологічно-доцільну поведінку в природі.


ІІ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ЕКОЛОГІЧНІ ЗНАННЯ – ОСНОВА ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ»

10 жовтня 2016 року у Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ Науково-просвітницький семінар «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей». Метою проведення семінару стали презентації наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».


 


Презентація навчально-методичного посібника «Підготовка майбутнього педагога до реалізації екологічної освіти для сталого розвитку»

01 червня на Навчально-польова базі «Ромашка» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (с.Богатир) було проведено презентацію навчально-методичного посібника «Підготовка майбутнього педагога до реалізації екологічної освіти для сталого розвитку» та майстер-клас «Використання здоров’язбережувальних технологій».

Захід проводила старший викладач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти, куратор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Вахняк Н.В та канд. пед. наук доцент кафедри початкової освіти, керівник студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Мелаш В.Д.

 


 

Українська народна традиція: Петриківський розпис

27 квітня в Навчального-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького була проведена кураторська година на тему: „Українська народна традиція: Петриківський розпис”.

Мета проведення заходу була спрямована на формування національно-патріотичного світогляду молоді, прищеплення відчуття поваги та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу.

Під час заходу студенти 420-с групи ознайомились з етапами становлення та особливостями українського петриківського розпису, технологією малювання рослинних символів, національними символами України.

 


 

Науково-методичний семінар до святкування Міжнародного дня науки „Екологічна освіта для сталого розвитку”

16 травня в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в рамках Міжнародного дня науки відбувся науково-методичний семінар „Екологічна освіта для сталого розвитку”. Метою проведення семінару стали презентації основних наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” з формування еколого-орієнтованих цінностей в системі безперервної екологічної освіти для сталого розвитку суспільства.

На семінар були запрошені студенти І-ІV курсів Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

 


ПРОГРАМА
науково-методичного семінару
до святкування міжнародного дня науки
для майбутніх учителів початкових класів

 

ЩОРІЧНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

 

У рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 31 березня в стінах Навчального-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено святкування Міжнародного дня птахів.

Ініціатором заходу стала Студентська наукова лабораторія „Екологічна освіта для сталого розвитку” (керівник Мелаш В.Д. та куратор педагогічних досліджень в галузі початкової освіти Саєнко Ю.О.)

Метою заходу було формування у майбутніх вчителів початкових класів знань і вмінь з організації та здійснення екологічної освіти для виховання екологічнокультурної особистості; виховання у молоді мотивацій і звичок екологічної поведінки та дій по відношенню людини до природи.

 

 


 

Година Землі 2016. Естафета добрих справ

З 18 до 24 березня у рамках проведення Міжнародної природоохоронної акції «Година Землі 2016. Естафета добрих справ» в Навчального-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти та в студентському гуртожитку №2 Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за ініціативи студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», а також кафедр початкової освіти, соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти відбулися різноманітні заходи.

Студенти Навчального-науковому інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти МДПУ долучились до проведення фотозвіту “Як я провів Годину Землі?” Вони поділилися враженнями від проведеної акції через додавання власних фотоматеріалів до соціальних мереж.

 

 


 

29 жовтня 2015 року о 16:00 у гуртожитку № 2 відбувся виховний захід «Зупинися, людино, на мить відчуй, як планеті болить!», організований старшим викладачем кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти Вахняк Надією Вікторівною.



Навчальна практика з методики викладання природознавства

02.06. – 06.06. 2015 р. студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Початкова освіта» Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проходили навчальну практику з методики викладання природознавства. Метою навчальної практики було професійно підготувати майбутнього вчителя початкових класів до викладання шкільного предмета «Природознавство». Основне завдання навчальної практики полягало в тому, щоб надати студентам теоретичні знання та практичні навички щодо організації з учнями спостережень за неживою та живою природою, показати методику проведення екскурсій та фенологічних спостережень, а також організацію дослідницької діяльності з учнями початкових класів на пришкільній навчально-дослідній ділянці.

Протягом практики викладачами було проведено екскурсію екологічною стежкою «Дивосвіт природи» Агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Мелаш В.Д.);  природничо-релаксаційною стежкою «Гармонізуюча енергетика природи» (Мелаш В.Д.); практичну роботу з реалізації міського соціального проекту «Екосенсорна галявина» (Варениченко А.Б.); екскурсію з метою ознайомлення студентів з деревами та чагарниками станції «Дендропарк» Агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Мелаш В.Д.).

Під час практики студентами було підготовлено та захищено індивідуальні науково-дослідні завдання:

1.  Форми емоційно-естетичного пізнання навколишнього світу.
2.  Українські рослинні символи України.
3.  Українські народні обряди пов’язанні з сезонними змінами у природі.
4.  Українські народні звичаї та традиції.
5.  Формування естетичного сприймання на уроках милування засобами художніх активізаторів.
6.  Українські національні символи-обереги.
7.  Українські рослинні символи України.
8.  Значення українських національних символів в екологічному вихованні.
9.  Технологія проведення уроків милування на тему «Мак цвіте».
10. Здоров’язбережувальні  технології.
11. Технологія організації природно-релаксаційних стежин.

«Організація та проведення навчальних практик з методики викладання природознавства активізує творчу та розумову діяльність, сприяє пошуку різноманітних інтерактивних форм навчання для формування професійної компетентності», – зазначила В.Д. Мелаш.

Така практична діяльність надала студентам можливість переконатись у необхідності вивчення живої та неживої природи, основних природничих понять для гармонізації взаємовідносин з природою, розширити відомості про значення рослинного світу в оздоровленні людини.

Інформацію підготувала викладач-стажист Варениченко А.Б.


Святкуємо День екологічної освіти
„Острів здоров’я – дитинства край! Молодь, для себе його обирай”

13 травня 2015 року кураторами студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” було організовано святкування Дня екологічної освіти. Місцем проведення обрано територію Агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

 

У проведенні заходу брали участь студенти 420-с групи Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Відповідальні за проведення заходу керівник лабораторії кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Мелаш В.Д.) та куратор лабораторії асистента кафедри початкової освіти Саєнко Ю.О.

Виховна година була присвячена найціннішому скарбу людини – здоров’ю.

Завдання заходу:

  • з’ясувати зміст понять „здоров’я”, „здоровий спосіб життя”;
  • формувати у студентів навички здорового способу життя, основ правильного харчування;
  • проаналізувати ситуації морального змісту;
  • прищепити високі моральні якості та бажання вести здоровий спосіб життя;

Основна частина заходу проводилась у вигляді подорожі до „Країни Здоров’я”.

Ведучими заходу були студентки Марченко О. та Нагай А.

Під час подорожі станціями-зупинками було проведено багато цікавих та веселих ігор. Так, наприклад, студентки Падалко О., Молдован О. та Семенюк А. провели ігри на еколого-валеологічну тематику, які можна використовувати у навчально-виховному процесі початкової школи.

Студентки Демьяненко С., Іоч І., Корнєєва Н. та Абламонова В. презентували цікаву сценку про важливість рослин для природи та здоров’я людини.

Виховний захід закінчився дискусією між студентами, під час якої вони мали змогу висловлювати власні ідеї та міркування щодо формування еколого-валеологічної культури учнів молодшого шкільного віку.

Студенти висунули ідею про щорічне святкування Дня екологічної освіти, задля збагачення та розвитку практичних вмінь та навичок щодо реалізації принципу екологізації освіти у школах міста.




СТВОРЮЄМО ЕКОСЕНСОРНУ ГАЛЯВИНУ

17 квітня 2015 року відбулася екологічна акція „Створюємо екосенсорну галявину” з метою реалізації соціального міського проекту „Екосенсорна галявина” під керівництвом студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку”.

Організаторами проведення акції виступили куратори студентської наукової лабораторії та викладачі кафедри початкової освіти Навчального-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Саєнко Ю.О., Мелаш В.Д., Чорна В.В. та Варениченко А.Б.


Головне завдання екологічної акції ― створити на базі Агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького специфічну галявину для дітей молодшого шкільного віку, яка стане місцем проведення бесід та дошкільних заходів з екології, української дитячої літератури, а також занять з розвитку  сенсорних здібностей.

Акцію було розпочато з виступу викладача-стажиста Варениченко А.Б., яка ознайомила студентів з основними завданнями та функціями „Екосенсорної галявини”.

До заходу були залучені студенти І, ІІІ курсів Навчального-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Наступним етапом проведення заходу стало прибирання території студентами та кураторами студентської наукової лабораторії, відведеної під створення „Екосенсорної галявини”.

Студенти з задоволенням висаджували квіти (дубки, півонії, тюльпани). Згодом вони розквітнуть і будуть милувати око, а їх природня краса сприятиме естетичному та екологічному вихованню. Своїми властивостями ці рослини стимулюватимуть сенсорну систему дітей,  впливаючи безпосередньо на один із органів відчуттів.

Виконуючи спільну роботу, спрямовану на створення прекрасного, усі учасники ще раз замислились над екологічними проблемами та  необхідністю збереження навколишнього середовища.

Члени студентської наукової лабораторії
„Екологічна освіта для сталого розвитку”,

Вельчева Марія 330 група,

Антіпова Анастасія 520 група

Науковий керівник – викладач-стажист Варениченко А.Б.

Матеріал підготувала  Ю.О.Саєнко



Взаємодія природоохоронних та навчальних закладів у еколого-просвітницькій роботі

16 квітня 2015 року в стінах Навчального-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся брифінг на тему „Взаємодія природоохоронних та навчальних закладів у еколого-просвітницькій роботі”, присвячений Дню екологічних знань.

Ініціаторами заходу стали куратори студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку”, викладачі кафедри початкової освіти   Саєнко Ю.О. та Мелаш В.Д.

Метою брифінгу було ознайомлення студентів з екологічними проблеми, а також заклик до морально-етичного ставлення мешканців міста до природи.

З привітальним словом виступили: директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Федорова О.В.; кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри початкової освіти Олексенко Т.Д.; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, керівник студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” Мелаш В.Д.

Розпочався захід з доповідей учасників брифінгу.

Черничко Р.М. (кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника НДІ Біорізноманіття наземних і водних екосистем півдня України) розповіла про участь Азово-Чорномрської орнітологічної станції у еколого-просвітницькій роботі

Заступник начальника відділу рекреації та екологічної просвіти Приазовського Національного природного парку Барабоха О.П. наголосив на важливості формування у молоді ціннісного відношення до природи через спільну діяльність природоохоронних та освітніх закладів. Досвідом  співробітництва еколого-натуралістичного центру з вченими Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького поділився методист Мелітопольського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Тараненко І.А. Про еколого-просвітницьку роботу зі студентською молоддю з питань збереження біорізноманіття рідного краю розповів Гнатів О.В. – кандидат педагогічних наук, заступник декана хіміко-біологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, керівник центру екологізації освіти. Старшим викладачем кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Вахняк Н.В. було порушено питання про екологічну освіту молодих батьків у дошкільних закладах.

На заході також виступили студенти різних факультетів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, члени студентської лабораторії: Гайкова Алеся (ІІІ курсу), Божко Анжела, Таран Юлія (ІV курсу),  Кошелєва Марія, Антипова Анастасія (V курсу).

Під час брифінгу відбулась презентація авторських віршів Лук’янчук Ольги  та Стовбур Карини, у яких оспівується краса та велич усього живого на Землі, та  найкращих есе студентів І курсу Навчального-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Шинкаренко Евгенії, Семіч Марини) на тему „Гармонізація взаємовідносин людини з природою”.

Наприкінці заходу студенти створили „Дерево пропозицій до святкування Дня екологічної освіти”, висловивши власні думки та побажання щодо покращення екологічного становища рідного краю.

Усіх студентів та викладачів було нагороджено сертифікатами, почесними грамотами та подарунками за співпрацю та активну участь.

НАГОРОДЖУЄТЬСЯ

Вахняк Надія Вікторівна

старший викладач кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти

Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти

за вагомі досягнення в науково-педагогічній діяльності

НАГОРОДЖУЄТЬСЯ

Власенко Елеонора Анатоліївна

старший викладач кафедри фортепіанного мистецтва

Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти

за вагомі досягнення в науково-педагогічній діяльності


Члени студентської наукової лабораторії
„Екологічна освіта для сталого розвитку”,

Вельчева Марія 330 група,

Антіпова Анастасія 520 група

Науковий керівник – викладач-стажист Варениченко А.Б.


Живи у гармонії з природою!

КВЕСТ „ЗЕЛЕНИЙ КУТОЧОК НАШОГО МІСТА”

15 квітня  2015 року проводився виїзний квест „Зелений куточок нашого міста”,  координаторами якого були куратори студентської наукової лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Саєнко Ю.О. та Мелаш В.Д.

Метою проведення виїзного квесту стало формування гармонійних взаємовідносин між людиною та природою, пошук оптимальних шляхів розвитку  еколого-орієнтованої особистості у техногенному середовищі.

Розпочався захід з виставки-презентації студентських проектів „Парк майбутнього очима молоді” у холі Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького.

Квест „Зелений куточок нашого міста” продовжився у Мелітопольському міському парку культури та відпочинку імені М. Горького, який  є пам’ятником садово-паркового мистецтва. Студенти ІІІ курсу мали змогу відвідати музей та прослухати тематичну екскурсію.

Студенти V курсу А. Антипова та А. Брашко розповіли про майбутні проекти розвитку місцевого парку, вирішення проблем забруднення території, відродження традицій у справі виховання трудової та екологічної культури, виховання соціальної відповідальності в усіх мешканців міста.

Все почуте вразило студентів та змусило замислитися над необхідністю виховувати у своїх майбутніх учнів екологічну культуру, власними прикладами доводити важливість збереження навколишнього середовища.  Наприкінці заходу учасники прогулялись алеями парку, помилувалися природою, послухали співи птахів та відчули гармонійне єднання з живою природою.

 

Члени студентської наукової лабораторії
„Екологічна освіта для сталого розвитку”,

Вельчева Марія 330 група,

Антіпова Анастасія 520 група

Науковий керівник – викладач-стажист Варениченко А.Б.


Виставка дитячих малюнків „Рідний край очима дітей”.

14 квітня 2015 року у рамках проведення Тижня екологічної освіти „Живи у гармонії з природою!” з 10:00 до 13:00 у холі Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти проводилась Виставка дитячих малюнків „Рідний край очима дітей”.

Екскурсію виставкою проводила асистент кафедри загальної психології Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, куратор студентської лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” Житнік Т.С.

Вихованці Мелітопольської дитячої художньої школи віком 6-8 років малювали природу рідного краю, тварин, калину, українські оселі, український національний одяг та героїв українських народних казок.

На виставку були запрошені студенти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, а також хіміко-біологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Студенти були вражені здатністю дітей передавати красу української природи та любов до рідного краю засобами живопису. Роботи нагадали відвідувачам виставки, що в кожної людини повинна бути своя Батьківщина та своя родина. Малюнки юних митців випромінювали любов до України, до її традицій та природи.

Матеріал підготувала Ю.О.Саєнко



4 жовтня 2014 року в ЗНЗ № 20 до дня захисту тварин студентська наукова лабораторія «Екологічна освіта для сталого розвитку», в рамках проходження педагогічної практики, провела виховний захід на тему «Відзначаємо всесвітній день тварин» для учнів 4-а класу.
Куратор студентської лабораторії А. Б. Варениченко разом із студентами ІІІ курсу Куторай Г., Іванюк К. і Цибою Н. розробили авторську методику проведення заходу.


Учні мали змогу дізнатись про створення та структуру Червоної книги Землі, ознайомитись з фактами тваринного світу через оформлені відео-матеріали. Студентами було запропоновано проведення ігор «Угадай хто це?» та «Розплутай порівняння», де підростаючі екологи невербальними та вербальними засобами спілкування передавали основні ознаки тієї чи іншої тварини. Учні 4-а класу виготовили власну стінгазету, яка відтворювала все біорізноманіття планети Земля. Цікавою виявилась інформація про вплив різних тварин на емоційно-психологічне здоров’я людини.

Студентська наукова лабораторія «Екологічна освіта для сталого розвитку» провела засідання

25 вересня 2014 року в Навчально-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулося відкрите засідання студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» (модератори засідання – науковий координатор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» В. В. Молодиченко, доктор філософських наук, професор, дійсний член Міжнародної академії безпеки життєдіяльності та В. Д. Мелаш, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти, керівник студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку»).


Засідання було присвячене підсумкам завершального етапу (2010-2014) науково-дослідної роботи над проблемою «Формування у молоді екологоорієнтованих цінностей» та перспективним напрямам роботи лабораторії (2014-2015 навчальний рік).

У засіданні взяли участь Т. І. Люріна, професор, дійсний член Міжнародної академії культури безпеки екології та здоров’я і Міжнародної академії безпеки життєдіяльності; Н. А. Молодиченко, кандидат педагогічних наук, доцент; Т. Д. Олексенко, канд. Сільськогосподарських наук, доцент; С. М. Дубяга, кандидат педагогічних наук, доцент; Ю. М. Шевченко, кандидат педагогічних наук, доцент.

Студенти різних факультетів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького висвітлили основні ідеї та напрями своїх наукових досліджень.


Студентка магістратури та студентка IV курсу Т. Цацуріна (науковий керівник - доцент В. Д. Мелаш) та А. Божко (науковий керівник - старший викладач Н. В. Вахняк), презентували основні напрями роботи лабораторії та за роки її існування: проведення соціальних акцій, екскурсій, виховних заходів, майстер-класів, міжнародного співробітництва.

Асистент кафедри початкової освіти В. В. Чорна доповіла про розвиток сенсорної сфери учнів початкової школи засобами природних об’єктів. Викладач-стажист цієї ж кафедри А. Б. Варениченко повідомила про формування ціннісного ставлення до природи засобами художньої літератури. Також викладачами було запропоновано міський соціальний проект «Екосенсорна галявина», який планується реалізувати на базі агробіологічного комплексу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Студентка ІІІ курсу, напрям підготовки «Музичне мистецтво», О. Гайкова та її науковий керівник, старший викладач Е. А. Власенко презентували свій проект «Дивоцвіт», який має на меті розвиток екологічного мислення учнів початкових класів на основі українського фольклорного мистецтва.


Вплив екологічної авторської казки на виховання дітей дошкільного віку висвітлила студентка ІV курсу, напрям підготовки «Дошкільна освіта» А. Божко.
Студентка V курсу хіміко-біологічного факультету М. Кошелєва, присвятила свою доповідь темі «Формування екологічної культури учнів у процесі позакласної роботи». (Науковий керівник – старший викладач О. В. Гнатів).

А. Остапович, студентка V курсу напряму підготовки «Соціальна педагогіка», голова студентського комітету ННІ СПМО розповіла про участь студентів та викладачів у соціальних акціях міста (науковий керівник – доцент В. Д. Мелаш).


Студентка V курсу О. Фурсова, напрям підготовки «Соціальна педагогіка», продемонструвала свої творчі роботи і розповіла про образотворче мистецтво як умову формування еколого-естетичної свідомості студентської молоді (науковий керівник – асистент кафедри загальної психології Т. С. Житнік).

Питання еколого-валеологічної просвіти студентів-першокурсників та ВІЧ-інфекцію як чинника їх психологічного здоров’я, у своїй доповіді розкрила студентка ІV курсу хіміко-біологічного факультету О. Кузьменко (науковий керівник – асистент кафедри загальної психології Т. С. Житнік).

Після виступів модераторів, викладачів, гостей та студентів відбулося обговорення та затвердження плану роботи студентської лабораторії на 2014-2015 навчальний рік.







Тварини рівноправні мешканці нашої планети

14 жовтня 2012 року відбулася соціальна акція “Тварини рівноправні мешканці нашої планети”, організаторами якої виступили  Громадська організація Мелітопольського товариства захисту тварин, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Студентська наукова лабораторія “Екологічна освіта для сталого розвитку”. Метою даної соціальної акції  є ознайомлення населення з проблемою безпритульних тварин, створення належних умов утримання, а також заклик до  морально-етичного ставлення до тварин.

З привітальним словом виступили голова громадської організації Мелітопольського товариства захисту тварин Г.Мірошниченко, куратори студентської наукової лабораторії “Екологічна освіта для сталого розвитку”В.Д. Мелаш, Н.В.Вахняк.

Розпочався захід з творчих виступів волонтерів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та Таврійського агротехнологічного університету під керівництвом кураторів студентської екологічної лабораторії Мелаш В.Д., Вахняк Н.В., Шишкіна Ю.О., Гнатів О.В.

Студентка соціально-гуманітарного факультету  Остапович Альбіна підготувала вірші, у яких оспівується краса та велич усього живого на Землі. Серед прочитаних нею віршів були й “Обращениебездомной собаки к человеку” Є. Потьомкіна та “Гімн природи” А. Пацюк.

Калейдоскоп творчості продовжився виступом танцювального колективу “Артденс”.  Нікого не залишили байдужими їх танцювальні постановки “Ми серцем з природою” та “Збережімо життя”.


У ході акції “Тварини рівноправні мешканці нашої планети” студенти соціально-гуманітарного та хіміко-біологічного факультетів представили соціально рекламу. Кожна група студентів висловила свої погляди стосовно проблеми безпритульних тварин та гуманного ставлення до них, але усі вони були об’єднанні  загальною ідеєю – “Тварини шукають щастя. Допоможемо їм!”.

Вихованці кінно-спортивної школи “Ранчо” продемонстрували свої навички та уміння верхової їзди, довели, що кожен може приєднатися до чудового світу спілкування з тваринами. Керівник Перебийніс А.М.запросив усіх охочих навчатися у школі “Ранчо”.

Виступ службових собак довів, що за належного догляду, собака може бути не лише найвірнішим другом людини, але й захисником. Собаки різних порід показали свою витримку, а також уміння захищати свого господаря й виконувати його команди.


Увесь день у парку працював маркер громадянської думки “Як захистити права тварин?”. Кожен бажаючий мав змогу залишити свій коментар або навіть дати пораду.

Студенти соціально-гуманітарного факультету своїми руками виготовили різноманітні сувеніри, іграшки. Присутні мали змогу побачити їх на ярмарку поробок“Краса врятує світ” та придбати собі за символічну ціну. Усі гроші підуть на вирішення проблеми безпритульних тварин.

Цього недільного ранку парк Залізничників приймав багато гостей, а це означає, що мешканці Мелітополя не байдужі до проблеми негуманного відношення до тварин і мають бажання змінити цю ситуацію на краще.
Члени студентськоїнауковоїлабораторії “Екоосвіта для сталогорозвитку”, студентки IV курсу соціально-гуманітарного факультету


 

5 -7 квітня у нашомумісті відбулася міжнародна наукова конференція “Наш рідний край Мелітопольщина” присвячена 100-річчю з дня народження М.О. Алексєєва.

На конференції були присутні викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького, працівники Приазовського національного парку, краєзнавці з Мелітополя, Бердянська, Генічеська, Дніпропетровська, а також гості з Бєлгорода.

Славен наш край родючими ґрунтами, хлібними полями, скіфськими скарбами… Але найголовніше – це люди, працелюбні й талановиті. Тому 5- 7 квітня зібралися усі не лише небайдужі, але й більшою мірою вдячні за творчу спадщину Миколи Олександровича Алексєєва.

Микола Олександрович – справжній герой свого часу, талановита у багатьох сферах особистість. Його життєва діяльність не була замкнена лише на роботі у хімічній лабораторії Мелітопольської санепідемстанції (1948 – 1981). Уже пощастило декільком поколінням мелітопольських школярів: у склад всесоюзної експедиції, була включена й мелітопольська група під керівництвом Алексєєва. Він був визначним гідрохіміком. Саме завдяки його працелюбності було доведено, що вода у нашому місті є мінеральною і може використовуватися у лікувальних цілях. Проте Микола Олександрович був дуже скромною людиною, про що під час конференції не раз говорили його учні.

На конференції лунали доповіді на різні теми. Гість з Росії Іващенко О.В. розповіла цікаві факти про “Знаменитых земляков земли Борисовской”. Адженебагато з нас знає,щописьменникШиянО.І.  чи династія художників Хвостенко народилися у селі Борисівка.

Краєзнавець з Генічеська Прехненко прочитав особистого листа його діда, у якому розповідалося про життя мелітопольців у воєнні та післявоєнні часи. Цей лист 6 квітня був переданий до Мелітопольського краєзнавчого музею.
Велику увагу учасники конференції звернули не просто на історію нашого міста, але й на ті проблеми у довкіллі,які були, як вони вирішувалися і ті,  з якими ми зараз стикнулися.Виступили на конференції і ми, студенти соціально-гуманітарного факультету, члени студентської наукової лабораторії “Екологічна освіта для сталого розвитку”.У своїх доповідях ми показали необхідність вирішення екологічних проблем та формування екологічної культури у школярів на уроках та в позашкільній роботі.І в цьому дуже допоміг життєвий шлях М.О. Алексєєва. Не лише його наукова діяльність, але й повсякденність відзначені ентузіазмом, наполегливістю у досягненні своєї мети та любов’ю  до усього оточуючого. Можливо, кожному з нас необхідно вчитися у людини, яка стільки зробила не лише для нашого міста, а й для науки в цілому, адже його щоденники – рукописні краєзнавчі книги  стали основою для багатьох наукових публікацій.

Давайте будемо пам’ятати видатних мелітопольців та цінувати їх внесок у наше  життя кожного дня!


 

АКЦІЯ
„ГОДИНА ЗЕМЛІ”
29 – 31 березня 2012 року

ПРОГРАМА

 



08.02.2012 року на соціально-гуманітарному факультеті відбулося розширене засідання студентської наукової лабораторії “Екологічна освіта для сталого розвитку” до Всесвітнього Дня водно-болотних угідь.
Тема засідання: Заповідні території Запорізької області.
Організатори:
1.     Кафедра початкової освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького
2.     Студентська наукова лабораторія “Екологічна освіта для сталого розвитку”
3.     Приазовський національний природний парк
Відповідальні:
1.     Мелаш В.Д. – к.пед.н., доцент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
2.     Фефілова Т.В. – старший викладач кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
3.     Шишкіна Ю.О. - асистент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
4.     Шершньова О.В. – технічний редактор


І. Виступи
1. Харіва Поліна – студентка 120 гр. соціально-гуманітарного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
„Історія розвитку Запорізького краю”.
2. Марченко Альона – студентка 120 гр. соціально-гуманітарного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
„Сучасна історія Запорізької області”.
3. Фефілова Т.В. - старший викладач кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
„Водні ресурси. Рослинний та тваринний світ Запорізької області”
4. Барабоха О.П. – заступник начальника наукового відділу Приазовського Національного природного парку
„Природно-заповідний фонд України (Запорізької області)”

ІІ. Обговорення резолюції про співпрацю. (Докладніше)


 

Наукова сесія викладачів та студентів „Напрями вдосконалення екологічного менеджменту в Мелітопольському районі”.


6 грудня студентська наукова лабораторія „Екологічна освіта для сталого розвитку” стала ініціатором і організатором проведення секційного засідання „Педагогічні технології формування еколого-орієнтованих цінностей” в рамках наукової сесії викладачів та студентів Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.


ПРОГРАМА секційного засідання „Педагогічні технології формування еколого-орієнтованих цінностей”


 

Засідання студентської наукової лабораторії
„Екоосвіта для сталого розвитку”
3 листопада 2010 року


ПРОГРАМА


 

Наукова сесія викладачів і студентів
„Наукові надбання університету: стан і перспективи розвитку”
14 грудня 2010 року

ПРОГРАМА