З 18 до 24 березня у рамках проведення Міжнародної природоохоронної акції «Година Землі 2016. Естафета добрих справ» в Навчального-науковому інституті соціально-педагогічної та мистецької освіти та в студентському гуртожитку №2 Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за ініціативи студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», а також кафедр початкової освіти, соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти відбулися різноманітні заходи.
Студенти Навчального-науковому інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти МДПУ долучились до проведення фотозвіту “Як я провів Годину Землі?” Вони поділилися враженнями від проведеної акції через додавання власних фотоматеріалів до соціальних мереж.
Ініціаторами виховного заходу в гуртожитку №2 стали куратори студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», викладачі кафедри початкової освіти та кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Вахняк Н.В. та Варениченко А.Б.
Метою заходу було ознайомлення студентів з міжнародними екологічними організаціями, з принципами формування екологічної культури у студентів, технологіями організації екологічної просвіти, екологічними проблемами рідного міста.
Розпочався захід з перегляду відеоролика на тему «Історія ідеї виникнення міжнародної природоохоронної акції Година Землі», після чого ведучі запропонували усім присутнім поміркувати над питаннями: «Хто така Людина?»; «Для чого вона живе на Землі?»; «Що значить бути справжньою Людиною?», які викликали жваву дискусію.
З авторськими віршами виступили члени студентської наукової лабораторії Тетяна Котелевец, Альона Рибалт.
А потім усі разом заспівали пісню, у якій відображався заклик до формування екологічної свідомості суспільства ХХІ століття.
Присутні брали участь у різноманітних конкурсах екологічного змісту: «Найкращий малюнок» - на тему «Моє місто в майбутньому»; «Естафета добрих справ» - на тему «Що Ви в своєму житті зробили та плануєте доброго для природи». У конкурсах «Збери прислів'я» й «Дерево мудрості» необхідно було пригадати вислови, прислів’я та приказки про природу.
Члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Печеньчик Евеліна, Кухар Олександра, Опанасенко Олена продемонстрували танок «Врятуймо планету від біди». Захід закінчився бесідою при свічках, під час якої студенти висловлювали власні думки та пропозиції щодо технологій збереження природи рідного міста.
Усі учасники виховного заходу були нагороджені солодкими призами.
Інформацію підготували: Куратори студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» Вахняк Н.В., Варениченко А.Б. |