Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Працевлаштування До уваги студентів-випускників

До уваги студентів-випускників

01.09.2017

 

Новий закон про освіту: які зміни чекають вчителів та учнів

Верховна Рада України ухвалила новий Закон “Про освіту”. За це рішення проголосували 255 народних депутатів. При розгляді поправок, яких було близько 1700, найбільш гострі дискусії викликали питання мови освіти, запровадження 12-ти річної школи та атестації вчителів.

1. Нова українська школа

Перехід від школи, де дають лише інформацію, до школи, де дитина отримує знання, а також уміння їх застосовувати та цінності для оцінки навколишнього світу і дійсності.

2. Запровадження 12-річної освіти

Повна загальна середня освіта в Україні – це: початкова освіта – 4 роки; базова середня освіта – 5 років; профільна середня освіта – 3 роки.

3. Заробітна плата вчителя – три прожиткових мінімуми (наразі мінімальна зарплата – 3200)

Ця норма починає діяти з 2018 року і передбачає поетапну реалізацію до 2023 року. Не менше 3-х мінімальних зарплат буде отримувати вчитель найнижчої кваліфікаційної категорії. Посадовий оклад педагога кожної наступної кваліфікаційної категорії буде більший щонайменше ніж на 10%.

4. Нові відносини між вчителем і директором

Директор буде приймати на роботу вчителя, а не відповідне управління освіти. Звільняти з посади буде теж директор.

5. Нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів

Закон передбачає систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватися з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання (навчання через діяльність, формування критичного мислення, організація роботи в групах, проектна робота тощо).

6. Створення нової системи контролю за якістю освіти

Закон повністю ліквідує атестацію шкіл. Також ліквідуються інспекції в районних управліннях освіти. Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти. При цьому автори нового закону зазначають, що головною метою діяльності служби якості будуть не санкції, а рекомендації.

7. Фінансова прозорість

Кожен навчальний заклад муситиме оприлюднювати інформацію про надходження усіх коштів, а також їхнє призначення. Це сприятиме тому, що батьки бачитимуть, скільки та на що витрачає кошти держава, а також зможуть контролювати використання своїх благодійних внесків.

8. Безкоштовне забезпечення підручниками

Держава гарантує забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.

9. Мова освітнього процесу – державна мова

При цьому особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання у комунальних установах для здобуття дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою мовою відповідної нацменшини. Це право реалізується через окремі класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Також передбачено, що у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

10. Кількість учнів у класах та тривалість уроків:

Наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а у сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше 5 осіб. Тривалість уроків: у перших класах – 35 хвилин, у других – четвертих класах – 40 хвилин, у п’ятих – одинадцятих класах – 45 хвилин.

 


Мінімальна зарплата вчителя поступово зросте до 3-х мінімальних

Новий закон «Про освіту» передбачає встановлення мінімального окладу вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат, що станом на вересень 2017 року складає 9600 грн, але зарплати зростатимуть поступово. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінформ".

Вона нагадала, що у внесеному урядом до парламенту варіанті законопроекту «Про освіту» планувалося встановити мінімальний окладу для вчителів на рівні трьох мінімальних заробітних плат, які на той момент дорівнювали прожитковому мінімуму.

«Коли мінімальну зарплату відв'язали від мінімального прожиткового мінімуму й вона стала вдвічі вища від мінімального прожиткового мінімуму, було прийнято рішення в усіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковим мінімумом», - зауважила Гриневич.

Вона додала, що профільний Комітет Верховної Ради вніс поправку, визначивши, що мінімальна зарплата для вчителя встановлюватиметься на рівні чотирьох прожиткових мінімумів.

«Під час розгляду у Верховній Раді була поставлена на підтвердження поправка Комітету про чотири мінімальні прожиткові мінімуми, і під неї не знайшлося в залі достатньої кількості голосів. Таким чином... ми повертаємося до попередньої редакції - три мінімальні заробітні плати», - пояснила вона.

Міністр додала, що для встановлення найменшого окладу вчителя на рівні 9600 гривень із держбюджету необхідно виділити 120 млрд грн, тому буде розроблено план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати також відповідав і якості викладання.

«Ми при підготовці закону про загальну середню освіту будемо виписувати механізми оплати роботи вчителя», - поінформувала Гриневич.