Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Довузівські структури МДПУ Міжнародні зв'язки ліцею

Міжнародні зв'язки ліцею

23.02.2012

 

Всі ми люди різного віку, національності, віросповідання, політичних поглядів, об'єднані нашим загальним будинком – планетою Земля, на якій живемо, працюємо, відпочиваємо, ростимо дітей.
Було б образливо і несправедливо, якби пам'ять про нас, про наш час не збереглася в майбутніх поколіннях, зійшла у небуття. Щоб такого не сталося, потрібно не лише любити свій край, оберігати його самобутність і примножувати досягнення, а і знати його історію, культуру народів, які його населяють, поважати один одного, передавати наші знання нащадкам.
Історично Південне Приазов'я – це територія, на якій з глибокої старовини відбувалися масштабні історичні дії, пов'язані з поселенням і переміщенням багатьох народів. Тут зароджувалися, розвивалися і гинули різні культури, змінялися цілі історичні епохи. Ця особливість історичної долі нашого краю збереглася і в період середньовіччя, і нового часу, коли Південне Приазов'я у зв'язку з геополітичним і військовим протиборством входило до складу різних державних утворень, було місцем переселення представників багатьох народів і народностей.


Чеські гімназисти на концерті в ліцеї


Ансамбль "Богемія"


Аня і Юра Колесникови - виконавці
чеських пісень


Співає Віталій Іванов


Виступає вчитель російської мови
гімназії м. Унічов Яроміра Лонова


Наші чеські друзі


В Криму


Чеські гості в монастирі
Савви Освященого
(м. Мелітополь)


Музей "Кам'яна могила"


Костьол с. Новогородківка


У школі с. Новогородківка


У музеї с. Новогородківка


Вчителі ліцею та гімназії


М. Севастополь


М. Севастополь


Севастопольський акваріум


Вивчаючи історію рідного краю ліцеїсти зацікавилися поселеннями чеської общини. Чехи з'явилися на території краю в 1869 році. Передісторія їх появи була така. У 1862-64 роках богемські чехи обгрунтували в Криму чотири колонії. Оскільки земля виявилася не придатною для землеробства, частина з них отримала дозвіл на нове переселення. Так, на 38-мій ділянці Мелітопольського повіту з'явилася колонія Чехоград, яка увійшла до складу Ейгенфельдськой волості. При переселенні чехи отримали по 10.5 десятин на душу.

Обласний педагогічний ліцей «Творчість» уклав двосторонній договір про співпрацю з гімназією р. Унічов Чеської республіки.

Згідно цього договору з 5.05 по 15.05 2008 року група ліцеїстів знаходилася в Чехії і брала найактивнішу участь в житті гімназії. По дорозі до Унічова 5.05 (поминальний день) делегація ліцею відвідала музей на території концтабору Освенцим. Ми поклали квіти до стіни Скорботи і Пам'яті про загиблих в стінах цієї «фабрики смерті». Як її називали самі фашисти. Йшло тремтіння по спині і, коли дивилися на 4 тонни волосся не вивезених німцями перед відступом. Хотілося плакати і ком стояв в горлі, коли дивилися на дитячий одяг, взуття, соски, іграшки. І ставали зрозумілі слова написані в кожному виставковому залі «Той, хто забув свою історію заслуговує на її повторення». Ліцеїсти дуже глибоко переживали побачене і ще довго мовчали в автобусі.

По приїзду в Унічов ліцеїсти були розподілені для поселення в сім'ї учнів чеської гімназії. Для дітей з України були створені всі умови для мешкання в сім'ї. 6 і 7 травня ми провели час в гімназії беручи участь у відкритому уроці російської мови, були присутні і брали участь в уроках англійської мови, німецької мови, біології, хімії, геометрії. Наших хлопців приємно приголомшувала свобода в спілкуванні і одночасна пошана і шанування педагога.

До культурної програми увійшли відвідини історичних місць околиці міст Унічов і Оломоуц. Ми опускалися в печери на глибину 60 метрів і піднімалися на найвищу гору Прадід на висоту 1450метров. Ми відвідали замок Штенберг і Бузов.

8 травня – національне свято Чехії і гімназія Унічова розважала жителів міста виставами в яких і ми взяли найактивнішу участь. Жітник Ігор (8клас) і Новохатнева Юля (випускниця ліцею, а сьогодні студентка) танцювали вальс, Долинний Вадік дзвінко і бадьоро заспівав пісню Запорізьких козаків, Козлова Ксенія (10клас) і Мішкина Олена (8клас) заспівали чеську пісню, а Іщенко Ксенія виконала ліричну пісню про Любаву російською мовою. І гімназисти, і жителі міста зустрічали нас захоплено і доброзичливо.

9.05 – День Європи ми святкували в Оломоуц, де студенти оломоуцкого університету розбили намети на міській площі присвячені різним державам Європейської співдружності. Вони приготували національні блюда і напої і безкоштовно пригощали всіх гостей.

В суботу 10 травня діти проводили в сім'ї і кожна сім'я готувалася до цього дня дуже ретельно і з творчим підходом. Були заплановані екскурсії в історичні місця, зоопарки, виїзди на природу з приготуванням шашликів, відвідини родичів і знайомих і так далі.

11.05 наша група разом з чеськими друзями відвідала замок Бузов і печери.

12.05 ми побували у Відні!!! Ось що таке Шенгенська зона, немає кордонів і всі ми європейці. Величний і манірний Відень зустрів нас прекрасною погодою, національним святом. У нас була 4-х годинна екскурсія по центру Відня і вільний час подивитися по сторонах.

Ми повернулися в Унічов пізно, утомлені, але щасливі від пережитих вражень.

13.05 ми побували в курортному містечку, де найчистіше повітря в центральній Європі і піднялися на гору Прадід (1450м над рівнем моря).

14.05 – поїздка до Праги. Красиве місто Європи. Унікальна архітектура захопила так, що 4 км. по вулицях Праги були як одну мить.
Ось і закінчився наш тур «Дружби і єдності європейських країн». Ми прагнули показати себе і наші традиції і з величезним задоволенням знайомилися з історією і побутом Чехії. 

Але ми не розлучилися з нашими чеськими друзями, чекаємо зустрічі в серпні на нашій землі.



Українці - народ гостинний. Тому відразу ж після травневої поїздки до Чехії ліцей «Творчість» почав готуватися до прийому у відповідь. Прошло всього 3 місяці, а чеські діти вже були в гостях у Мелітополі! Які сюрпризи приготували їм наші ліцеїсти?

Наступного дня після приїзду чехи відправилися до Криму, де цілий тиждень  раділи теплому сонечку і прохолодному морю. Жили діти  в дитячому таборі «Ласпі». Там вони і по горах полазили, і на екскурсіях побували. І, звичайно ж, танцювали довкола табірної костриці.

Але і в Мелітополі чехам нудьгувати не довелося. Вони і на Кам'яній Могилі побували, і місто обстежували. Всього до нас приїхало 36 чоловік. Всіх їх розселили по мелітопольських сім'ях. Багато дітей жили у своїх друзів. Адже за час, проведений в Чехії, всі ліцеїсти міцно подружилися. Як здорово і радісно їм було знов зустрітися!

Кожна сім'я, в якій  жили чеські гості, готувала свою розважальну програму. Як краще всього познайомити іноземців з українським життям? Звичайно ж, нагодувати їх нашою їжею! Отже чеські хлопці вдосталь наїлися борщу з пампушками і сала з часником.

А 5 вересня 2008 року в актовому залі МДПУ відбувся концерт, який приготували учні обласного педагогічного ліцею «Творчість» для своїх чеських друзів з міста Унічова.

Вранці 5 вересня чеські гімназисти познайомилися з історією МДПУ. Перший проректор МДПУ Елькин М.В. цікаво і змістовно розповів про те, чим живе і дихає університет сьогодні.

Перед початком концерту зав. кафедрою соціології доцент Афанасьева Л.В. запропонувала поглянути фільм, що демонструє стосунки різних національностей, що проживають в Мелітополі.

Виступ творчого колективу «Богемія» під керівництвом професора Мартинюка А.К. було тепло сприйнято чеськими школярами. У програмі концерту звучали вірші, танці, в залі панувала дружня атмосфера. І коли для вручення пам'ятних сувенірів чеські гімназисти вийшли на сцену, мікрофон узяла вчитель російської мови гімназії р. Унічов Яроміра Лонова. «Я вдячна за цікаву і змістовну програму, якою нас порадували ліцеїсти. Нас приємно здивувала привітність, доброзичливе відношення в сім'ях, всього педагогічного колективу в цілому. Я завіряю, що наша співпраця розвиватиметься, і в 2009 році ми готуємо для вас зустріч з учнями в міжнародному таборі в горах»

Екскурсія на Кам'яну могилу, спілкування на чеській мові з школярами с.Новогородковка,  концерт, який приготувала пані Ева з колективом учнів, уроки в ліцеї «Творчість», спілкування з ліцеїстами і прощальний концерт надовго залишаться в пам'яті чехів.