12 листопада 2015 року Центр вивчення іноземних мов Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (голова – доцент Насалевич Т.В.) та Мелітопольське міське німецьке товариство «Відергебурт» (керівник – Тіссен Л.І.) провели зустріч, присвячену Дню Святого Мартіна, яке широко відзначається у Німеччині.
Мета заходу – ознайомити студентів з культурою та традиціями німецького народу, історією заселення нашого краю німецькими колоніями, виховувати у молоді почуття поваги до інших національностей в умовах інтеркультурності нашого міста, любові до рідної країни.
У зустрічі взяли участь студенти 315, 325 груп природничо-географічного факультету, студенти 432 групи ННІСПМО разом із викладачем німецької мови Фаліною Г.М. та 115, 155 груп філологічного факультету.
Мелітопольський інтеркультурний музей гостинно прийняв студентів та викладачів. Фрау Людмила (Тіссен Л.І.) дуже цікаво та душевно розповідала про історію перших німецьких поселень у нашому краї у 1804 році, показувала фотографії пам’ятників німецької архітектури у Запорізькій області, розповідала про діяльність Кловіса Янцена, який багато зробив для розвитку промисловості, освіти та культури Запоріжжя. Присутнім було дуже цікаво дізнатися, що багато населених пунктів Мелітопольщини до 1945 року мали німецькі назви - студенти навіть намагалися їх перекласти. Так, село Ромашки раніше називалося Дармштадт, село Кірпічне було Гуттентайлем, село Долинське спочатку було Йоханнесруе та ін. Німці будували млини, цеглові заводи, олійниці, школи та лікарні. У Мелітополі колись була німецька школа, будівля якої збереглася на вул. Профінтерна. Студенти дуже здивувалися, коли дізналися, що на острові Хортиця збереглося багато пам’ятників німецької архітектури ХІХ століття.
Кириченко Руслана розповіла, що в її рідне село Більшанка Куйбишевського району у 2008 році з Німеччини приїздили потомки німців-колоністів, щоб подивитися на свою прабатьківщину.
Фрау Людмила зачитувала уривки з есе випускниці філологічного факультету нашого університету Вікторії Четверикової, яка написала про історію міста Оріхово, колишнього центру німецької культури.
Господиня зустрічі розповіла захоплюючу історію свята Святого Мартіна, проілюструвавши свою розповідь репродукцією картини Ель Греко «Святий Мартін та жебрак». Це свято співчуття та світла, коли у давнину німці з ліхтариками обходили будинки та нагадували людям про милосердя. Студентка Вікторія Єрмалюгіна декламувала вірш німецькою мовою, присвячений цьому святу.
Завершилась зустріч дружнім співом відомої пісні «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались», яку фрау Людмила почала співати німецькою мовою, а студенти підхопили її російською. Фрау Людмила запросила частіше відвідувати заходи їх товариства і подарувала німецькомовні журнали.
Студенти-історики зауважили, що їм було дуже цікаво ознайомитися з історією та культурою німецького народу, і вони висловили бажання дізнатися більше про інші національні меншини нашого міста.
Інформацію підготовлено доцентом Насалевач Т.В. |