29 серпня 2015 року в інтеркультурному музеї «Кале» відбулась сесія «Інтеркультурні міста України: досвід співпраці як основа розробки практичного посібника для національної мережі», яка проходила у рамках форуму. Модератором заходу виступила Ксенія Хованова-Рубікондо - експерт Ради Європи з питань культурної політики, науковий радник програми Ради Європи «Інтеркультурні міста».
У музеї зібралися представники різних міст України, зацікавлені у програмі розвитку інтеркультурних міст.
Відкрила сесію Арабаджи О.С., яка коротко розповіла гостям про історію створення музею та діяльність караїмської громади на базі цього центру їх культури. Вона також висловила сподівання на те, що музей стане майданчиком міжкультурної мелітопольської громади, яка працюватиме на благо нашого міста і його жителів.
Під час роботи сесії Ксенія Хованова-Рубікондо ознайомила присутніх з програмою Ради Європи «Інтеркультурні міста» і правилами вступу до цієї мережі. «Першочерговим завданням поліетнічних міст є визначення пріоритетних напрямків їх розвитку і тих проблемних питань, які існують у місті. Від цього залежить, чи ця інтекультурна різноманітність стане перевагою або загрозою співіснування у таких громадах. Визначення моделі управління дасть їм можливість розвиватись у майбутньому в нормальному культурному ритмі», - зазначила вона.
Експерт також розповіла про індекс інтеркультурних міст Програми Ради Європи. Для його визначення було розроблено певні критерії, що висуваються до міст-учасників проекту.
У програмі сесії також було заплановано обговорення перспектив розвитку мережі інтеркультурних міст України та змістової частини Меморандуму. Дискусія виявилась гарячою. Усі учасники активно вносили свої пропозиції і висловлювали власне бачення щодо загальної стратегії розвитку таких міст.
Сподіваємось, що ця програма буде стрімко розвиватися, а наш Університет, як осередок науки та культури, і надалі залишатиметься головним генератором ідей і активним учасником проекту.
Інформацію підготовлено прес-центром МДПУ |