13 липня 2015 року на загальноміській інформаційній нараді з керівниками державних установ, підприємств та закладів міста, структурних підрозділів Мелітопольської міської рада та її виконавчого комітету директор Центру соціологічних досліджень МДПУ імені Богдана Хмельницького Людмила Афанасьєва вручила сигнальний екземпляр проектної розробки «Плану міжкультурної інтеграції міста Мелітополь на 2015 -2020 рр.» секретарю Мелітопольської міської ради Сергію Міньку для розгляду на засіданні сесії Мелітопольської міської ради.
У своїй доповіді вона зазначила, що з 2008 року Мелітополь гідно представляє нашу країну в Програмі Ради Європи «Інтеркультурні міста» поряд з такими десятьма європейськими містами, як Берлін-Нойкельн (Німеччина), Осло (Норвегія), Іжевськ (Російська Федерація), Патри (Греція), Ліон (Франція ), Реджіо Емілія (Італія), Люблін (Польща), Суботіца (Сербія), Тілбург (Нідерланди), Нюшатель (Швейцарія).
Спираючись на історичний досвід своєї громади, активісти Мелітополя вважають доречним і необхідним продовжувати на якісно новому щаблі інтеркультурний розвиток міст. Задля цього було запропоновано «План міжкультурної інтеграції Мелітополь на 2015-2020 рр.».
Основна мета Плану – працювати разом заради подальшого розвитку Мелітополя, як міста-лідера серед інтеркультурних міст в Україні, створюючи умови та нові можливості для динамічного, інклюзивного та по-справжньому міжкультурного суспільства за участі всіх жителів міста, незалежно від їх етнічного походження, віку, статі чи освіти
У своїх підходах до розробки Плану ми виходили як із новітніх у часі викликів і реалій сьогодення, так і аналізу попередніх напрацювань. Моделлю для оновлення Мелітополя в його активному прагненні до зміни стереотипів багатокультурного міста слугували й слугують принципи інтеркультуралізму та кращі європейські зразки побудови міської спільноти нового типу.
План чітко визначає теперішні й перспективні потреби міста, об'єднуючи в собі п'ять тематичних напрямків, які охопили весь комплекс питань розвитку інтеркультурності від міжкультурної освіти, співпраці з бізнесом до впровадження інтеркультурного бренду в дорожньо-транспортну інфраструктуру міста.
Розпочавши розробку й реалізацію Плану, робоча група виходила з чіткого бачення актуальних проблем міста в контексті загальнополітичної ситуації в Україні, курсу української держави на євроінтеграцію, соціокультурних засад розвитку Мелітополя, викладених в «Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2020 року».
Розробка інтеркультурної моделі міста Мелітополя та планування його міжкультурної діяльності сприятиме створенню єдиного за своєю суттю в Україні know-how, яким зможемо поділитися з нинішніми і майбутніми членами мережі інтеркультурних міст України, зміцнюючи свій імідж як міста-лідера, -інноватора, -центру інтеркультурної діяльності та залишаючись взірцем міжкультурних взаємин на теренах України. Слово за депутатським корпусом.
Афанасьєва Людмила Василівна,
директор Центру соціологічних досліджень МДПУ ім. Б.Хмельницького ,
координатор проекту інтеркультурний Мелітополь. |