Національно-патріотична робота |
05.02.2016 |
27 січня 2017 року о 13. 00 у Мелітопольському краєзнавчому музеї пройшла історична година "ПАМ'ЯТАЙ ПРО КРУТИ". У рамках кінолекторію «Зима, що нас змінила...» відбулася вже п'ята зустріч з учнівською молоддю міста, присвячена Дню пам’яті Героїв битви під Крутами. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Наш народ не забуває подвиг героїв Крут, його оспівують у піснях, про нього складають вірші, увічнюють у камені й бронзі, іменем героїв називають площі та вулиці. Так і в нашому місті у червні 2016 року провулок Піонерський було перейменовано на честь Героїв Крут.
З метою виховання в учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщині, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни та керуючись Указом Президента України від 30.09.2010 р. № 928/2010 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», Положенням про міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 571), листом Міністерства освіти і науки України від 14.09.2016 р. № 1/9-491 «Про проведення VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» та наказом ректора «Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного (міського) етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка у 2016 / 2017 н.р.» (Наказ № 136/37-06 від 03.11.2016 р.) кафедрою української і зарубіжної літератури було проведено І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Турнір з волейболу до Дня захисника України 12 жовтня 2016 року на виконання Указів Президента України від 12 червня 2015 р. № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та від 13 жовтня 2015 року №580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» в рамках національно-патріотичного виховання в університеті і до Дня захисника України проводився турнір з волейболу серед команд МДПУ імені Богдана Хмельницького, МЧС м. Мелітополь та Приазовського району. Турнір був організований доцентом кафедри історії Поляковою Л.І. та асистентом кафедри теорії і методики фізичного виховання і спортивних дисциплін Проценко А.А. Головний суддя – ас. Карабанов Є.О., технічний секретар - ас. Непша О.В.
Участь студентів університету в обласному конкурсі «Призовник – 2016» 12 жовтня 2016 року на виконання Указів Президента України від 12 червня 2015 р. № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та від 13 жовтня 2015 року №580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» в рамках національно-патріотичного виховання в університеті і до Дня захисника України проводився турнір з волейболу серед команд МДПУ імені Богдана Хмельницького, МЧС м. Мелітополь та Приазовського району. Турнір був організований доцентом кафедри історії Поляковою Л.І. та асистентом кафедри теорії і методики фізичного виховання і спортивних дисциплін Проценко А.А. Головний суддя – ас. Карабанов Є.О., технічний секретар - ас. Непша О.В.
Доцент Шарова Т.М. провела лекцію-подорож студентам заочно-дистанційного відділення 23 вересня 2016 року з метою національно-патріотичного виховання та в рамках реалізації заходів з підвищення якості освіти з дисципліни «Історія української літератури» завідувачем кафедри української і зарубіжної літератури, доцентом Шаровою Т.М. було проведено лекцію-подорож «Тарас Шевченко – апостол правди і науки» студентам 3 курсу заочно-дистанційного відділення спеціальності «Мова і література (англійська)». Лекція-подорож відбулася біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на головній площі міста Мелітополь. Напередодні лекції Тетяна Шарова презентувала студентам-заочникам електронні засоби навчального призначення з історії української літератури, які активно використовуються в навчальному процесі вищої школи. Цікавими для студентів виявилися такі електронні засоби навчального призначення: «Історія української літератури І половини ХІХ століття», «Тарасовими стежками», «Апостол правди і науки» (у співавторстві з доцентом кафедри української літератури ЗНУ Кравченко В.О.).
Історія і сучасність: уроки козацької звитяги крізь призму сьогодення 9 вересня o 13.00 в МДПУ ім. Б. Хмельницького відбувся обласний патріотичний захід «Вшануймо історичні, переможні походи пращурів козаків-героїв». Згідно з рішенням координаційної ради з питань козацтва Запорізької області з метою поглибленого вивчення історії, культури, побуту, бойових походів періоду гетьманської держави, національно-визвольної війни проводяться різнопланові дискусії, семінари, виступи козацьких хорових колективів із залученням студентів, козацтва, українських бійців, патріотів, творчої інтелігенції та громадських організацій. Перед початком цієї акції у Дмитра Валентиновича Сухініна (заступника верховного отамана України; представника координаційної ради при обласній адміністрації; кандидата наук України; члена національного союзу журналістів; автора 9 книг з історії та прав людини; державного соціального діяча; почесного працівника державних потреб стандарту України) взяли інтерв’ю представники місцевого телебачення.
Незалежність від 1991 року – назавжди На виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді від 16.07.2015 р. №768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти» та з нагоди 25-ї річниці незалежності України з метою виховання патріотизму, любові до своєї Батьківщини 08.09.2016 р. на хіміко-біологічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького для студентів І–ІІІ курсів проведено загальнофакультетську кураторську годину з теми «Незалежність. Від 1991 року – назавжди». На початку заходу декан факультету, професор Данченко О. О. привітала студентів і кураторів академічних груп з 25-річним ювілеєм незалежності України. Упродовж заходу виступили студенти факультету: Підгірна Галина з віршем «До українців» та Кохан Анна з піснею «Це моя земля».
1 вересня 2016 р. на природничо-географічному факультеті університету відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, встановленої на честь загиблого у зоні АТО випускника 2014 р. Олександра Пальгуєва. У липні 2014 р. він вступив до добровольчого батальйону захисників нашої держави. Загинув, захищаючи рідну Україну. Вшановуючи пам'ять героя, ректор університету Валентин Молодиченко виступив із промовою і побажав усім присутнім миру та злагоди у сім’ях і країні.
Круглий стіл «Дмитро Донцов як духовний будівничий України на тлі державної незалежності» 25 серпня 2016 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького кафедрою історії було проведено круглий стіл «Дмитро Донцов як духовний будівничий України на тлі державної незалежності». Модератором проекту був доцент кафедри історії МДПУ, голова Мелітопольського міського товариства «Просвіта» Гудзь В. В.
День Державного Прапора та 25-річниці Незалежності України 23 серпня студенти та викладачі університету прийняли участь у міських урочистих заходах до Дня Державного Прапора України та 25-річниці Незалежності України покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку на Майдані Перемоги.
Круглий стіл «Патріотизм у свідомості сучасного українця» 5 травня у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького в рамках роботи Комісії з національно-патріотичного виховання та плану виховної роботи Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти відбувся круглий стіл на тему: «Патріотизм у свідомості сучасного українця».
Виховна година «Студенти за здоровий спосіб життя» Агробіологічний комплекс Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького зустрічає не лише гостей міста, а й студентів університету. 28 квітня відбулася виховна година для студентів 315-п та 125-п груп природничо-географічного факультету на тему «Студенти за здоровий спосіб життя», яка проводилася в межах благодійного проекту «Відкрите серце». Студентам було запропоновано екскурсію комплексом, після якої розпочався активний спортивний відпочинок на свіжому повітрі разом із куратором.
БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ «ВІДКРИТЕ СЕРЦЕ» ТРИВАЄ У межах благодійного проекту «Відкрите серце» 21 квітня на агробіологічному комплексі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулася чергова зустріч студентів та викладачів із дітьми переселенців і учасників АТО. Маленьким гостям було проведено пізнавальну екскурсію з вікториною, екскурсію до пташиної ферми. У кінноспортивному клубі діти мали можливість не лише поспілкуватися із конями, а й покататися верхи.
У МДПУ СТАРТУВАВ ПІЛОТНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ «ВІДКРИТЕ СЕРЦЕ» 14 квітня у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького стартував пілотний благодійний проект «Відкрите серце». Проект, метою якого є зближення дітей різних категорій (дітей учасників АТО, дітей сімей переселенців, дітей-інвалідів, дітей-сиріт), працює в рамках роботи комісії з національно-патріотичного виховання та плану виховної роботи Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
КОЗАКАМ МДПУ ВРУЧАЛИ ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ЧЛЕНСТВО У МІЖНАРОДНОМУ СОЮЗІ КОЗАКІВ «ЗАПОРІЗЬКА СІЧ». 12 квітня в актовому залі природничо-географічного факультету відбулося вручення посвідчень козакам Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького про їх членство у Міжнародному союзі козаків «Запорізька Січ». На початку зустрічі студенти переглянули фільм про козацьку доблесть і відвагу та під козацький марш привітали козаків куреню МДПУ.
ВІЗИТ ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ №3033 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ У рамках національно-патріотичного виховання 31 березня студенти груп 214-п, 213-п та 530-п МДПУ імені Богдана Хмельницького завітали у військову частину №3033 Національної гвардії України, де було проведено відкрите заняття з техніко-тактичних характеристик зброї. Військові ознайомили студентів з різними видами зброї, а саме: пістолет Макарова, автомат Калашникова, РПГ, снайперська гвинтівка Драгунова, різні види кулеметів, а також гранати та міни. Був проведений інструктаж щодо дій у випадку виявлення бойової зброї та боєприпасів. Також студентам була надана можливість самостійно провести збір та розбір військової зброї. Наприкінці відбулась бесіда з військово-патріотичного виховання «До Збройних сил України, до держави»
30 березня 2016 р. в МДПУ імені Богдана Хмельницького у спортивному залі природничо-географічного факультету в рамках національно-патріотичного виховання та співдружності між університетом і військовою частиною Національної гвардії України №3033 відбулася дружня зустріч з волейболу між студентами та воїнами нацгвардії. Перед присутніми з вітальним словом виступив ректор університету професор Валентин Молодиченко. Наприкінці гри всіх учасників було нагороджено солодкими призами. ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З УЧАСНИКАМИ АТО 18 березня 2016 р. в 86 аудиторії природничо-географічного факультету МДПУ імені Богдана Хмельницького в рамках національно-патріотичного виховання відбулася зустріч викладачів і студентів з членами міжрайонної спілки учасників АТО, яку очолює Кучеренко О.А. Перед аудиторією виступили учасники АТО. Вони розповіли про свої воєнні будні та про життя людей на території проведення бойових дій. Викладачі та студенти цікавились ставленням місцевого населення до українських захисників, рівнем патріотизму в українській армії та її оснащенням новітнім озброєнням і технікою. Далі члени Міжрайонної спілки учасників АТО зустрілися з представниками козацького куреню МДПУ імені Богдана Хмельницького і обговорили рамки подальшої взаємодії. Висловлюємо подяку Центру реабілітації воїнів АТО «Побратим» та їх сім’ям за допомогу в організації зустрічі.
|