Новини Психологічного центру |
02.02.2018 |
|||||||||||||||||||||
Семінар-тренінг «Булінг у закладах освіти: реалії сучасності» 15 травня 2018 року в університеті відбувся семінар-тренінг «Булінг у закладах освіти: реалії сучасності». Організаторами семінару-тренінгу виступили викладачі кафедри педагогіки і педагогічної майстерності та кафедри психології. Метою семінару-тренінгу було ознайомлення учасників з психолого-педагогічними особливостями проявів булінгу у сучасному освітньому просторі та визначення методів його профілактики та запобігання. Цільовою аудиторією виступили заступники директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
Майстер-клас «Метелик – цикл трансформацій» Кафедрою психології 17.04.2018 року був організований та проведений майстер-клас «Метелик – цикл трансформацій». Авторами та ведучими майстер-класу виступили: Шевченко С.В. – к. психол.н., доцент кафедри психології, практикуючий психолог, арт- терапевт, член ВГО «Арт-терапевтична асоціація», психолог-консультант Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького, автор та ведуча тренінгових програм, учасник міжнародних конференцій та фестивалів.
В УНІВЕРСИТЕТІ ПРАЦЮВАЛО WORK-CAFÉ 27 березня 2018 р. з нагоди 95-річчя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, у рамках роботи «Методичної майстерні педагога нової української школи» відбулася робота work-cafe «Реалізація концепції Нової Української школи: науково-практичний супровід освітньої програми «Інтелект України». Ініціаторами заходу стали Рада молодих вчених (голова – канд. психол. наук, доц. Прокоф’єва О. О.), Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених МДПУ ім. Б. Хмельницького (голова – канд. пед. наук, ст. викл. Чорна В. В.) при підтримці проректора з наукової роботи університету, д-ра пед. наук, проф. Москальової Л. Ю. та професорсько-викладацького складу кафедр психології, початкової освіти та кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти.
28 лютого 2018 року відбулась звітна конференція за результатами проходження виробничої діагностичної практики студентами 2 курсу напряму підготовки «Психологія» ННІ СПМО. Методистами практики були доц. Фалько Н.М., доц. Прокоф’єва О.О., доц. Шевченко С.В. Щиро дякуємо освітнім закладам за надану можливість проходити практику і цінні поради фахівців студентам: Мелітопольським ЗОШ № 1, ЗОШ № 7, ЗОШ № 11, ЗОШ № 15, ЗОШ № 20, НВК № 16, гімназії № 5, гімназії № 9, гімназії № 10, КЗ Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат ІІІ ступеня «Творчість» ЗОР, Волноваській ЗОШ №7, Проміневській ЗОШ, Чкалівській ЗОШ Новотроїцького району Херсонської області, КЗ Василівська гімназія «Сузір’я», Терпіннівський колегіум «Джерело», ОНЗ Приазовьскій СШ I-III ступенів «Азимут».
З 30-го січня по 2-те лютого 2018 р. викладачі кафедри психології Варіна Г.Б., Каткова Т.А., Шевченко С.В., Титаренко О.І. приймали участь у інтерактивному профорієнтаційному заході «Жива Бібліотека», який проводиться у школах міста в межах реалізації проекту «PROFуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні. У цьому році викладачі кафедри протягом чотирьох днів зустрічалися з десятикласниками ЗНЗ № 4, 7, 13, 14, 15, 22, СШ 25, Г 9, НВК 16, ВШ. Старший викладач Титаренко О.І. є співорганізатором зазначеного проекту.
Відеолекторій з елементами практикуму «Останній самоаналіз доктора Фрейда» «Большая часть того, что реально внутри нас, — не осознается, а то, что осознается, — нереально» З. ФРЕЙД Мабуть не знайдеться сьогодні людини, яка б хоч раз у житті не чула про З. Фрейда. Як й на початку ХХ століття його біографія повна загадок та таємниць, а теорія психоаналізу й досі є предметом жвавих дискусій. Доторкнутися до життя та психоаналітичної практики відомого вченого мали змогу студенти заочної форми навчання 33-34 груп спеціальності «Дошкільна освіта» під час вивчення дисципліни «Історія психології». Так, 27.11.2017 р. к.психол.н., доцентом кафедри психології Шевченко С.В. був проведений відеолекторій з елементами практикуму «Останній самоаналіз доктора Фрейда». Мета заняття – інтеграція набутих знань, ознайомлення в інтерактивній формі з подіями, різними аспектами життя психоаналітика, історії виникнення психоаналізу, розкриття впливу теорії З.Фрейда та його психотерапевтичної практики на психологічну науку. Майстер – клас «Жінка – Берегиня роду» «Жінка — як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи»
Кафедра практичної психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького продовжує вражати інноваційними, авторськими техніками роботи, залучаючи до співпраці практичних психологів міста Мелітополя та районів. Так, 24.10.2017 року відбувся майстер-клас «Жінка – Берегиня роду». На заході були присутні 44 практичні психологи шкіл м. Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського, Михайлівського, Якимівського, Костянтинівського районів. Авторами та ведучими програми виступили: Використання методів арт-терапії в корекції емоційно-вольової сфери учасників освітнього процесу 9 листопада старшим викладачем кафедри психології Титаренко О.І. було проведено регіональний практичний семінар для практичних психологів міста та районів «Використання методів арт-терапії в корекції емоційно-вольової сфери учасників освітнього процесу».
12 травня 2017 року доценти кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна і Царькова Ольга Вікторівна провели для психологів, вихователів і адміністрації комунального закладу «Мелітопольський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради тренінг «Дерево як образ «Я»».
IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ «АРТ-ДИВОСВІТ» Фестиваль практичної психології та арт-терапії «АРТ-ДИВОСВІТ» радісно приймав учасників на березі Азовського моря 6–7 травня. «АРТ-ДИВОСВІТ» – це захід для всіх, хто цікавиться своїм «Я» і прагне особистісного зростання, для фахівців, які працюють у галузі психологічного консультування, психотерапії, бізнес-, оргконсультування, тренерів і всіх, хто хоче знайти однодумців, близьких за духом та світоглядом, і просто цікавих людей. У роботі Фестивалю брали участь провідні українські фахівці у галузі психології творчості та психотерапії мистецтвами. Знову «АРТ-Дивосвіт» відкрив свої обійми цінителям психології та саморозвитку. До заходу долучилися викладачі кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмеьницького, студенти денного та заочного відділень ННІ СПМО спеціальності «Психологія». Два емоційно насичених дня, нові знайомства, цікаві майстер-класи – усе це Всеукраїнський фестиваль практичної психології і арт-терапії «Арт-Дивосвіт»!
Діалог-презентацію стейкхолдерів і студентів ННІ СПМО «Я – психолог-професіонал» У рамках тижня психології проведено діалог-презентацію стейкхолдерів і студентів ННІ СПМО «Я – психолог-професіонал», на якій були присутні викладачі кафедри психології, практичні психологи навчальних закладів міста, студенти-практичні психологи. У якості експертів виступили викладачі кафедри психології проф. Троїцька Т.С., доц. Гузь Н.В., ст. викл. Титаренко О.І., доц. Прокофьєва О.О., доц. Царькова О.В.
Семінар з елементами тренінгу «Про що мовчить моя вага..?» Тиждень психології в ННІ СПМО був наповнений різноманітним подіями. 19 квітня магістри кафедри психології Зайцева Юлія Миколаївна та Журо Анастасія Олегівна провели тематичний семінар з елементами тренінгу «Про що мовчить моя вага…», який відвідали студенти денного і заочного відділень спеціальності «Психологія».
Семінар з елементами тренінгу «Почуття провини в моєму житті» У рамках «Тижня психології» 21 квітня в ННІ СПМО відбувся семінар з елементами тренінгу «Почуття провини в моєму житті» від студентів-магістрантів Тракалюк К.О. та Гречішнікової А.С. Під час семінару-тренінгу було розглянуто наступні питання:
Нас оточує дивовижний, різноманітний і багатий світ культур, людей, речей Відповідно до програми дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення навчально-методичних засад формування у дітей навичок міжкультурної комунікації в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Запорізької області» на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та в рамках «Тижня психології» 19.04.17 року доцентом кафедри психології Гузь Н.В. був проведений семінар – практикум «Психологічний супровід процесу формування навичок міжкультурної комунікації у школярів загальноосвітніх шкіл». Семінар був проведений для класних керівників Мелітопольського навчально-виховного комплексу №16 Мелітопольської міської ради Запорізької області.
Тематичний тренінг «Матусина сумка» Тиждень психології в ННІ СПМО багатий на різноманітні події, не став винятком і четвер. 20 квітня доценти кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна і Царькова Ольга Вікторівна провели тематичний тренінг «Матусина сумка», який відвідали студенти денного і заочного відділення спеціальності «Психологія», а також професор Троїцька Т.С., доцент Шевченко С.В. та ст. викл. Варіна Г.Б. На тематичному тренінгу ведучі вдало поєднали два психотерапевтичні напрями роботи: психодрами і глибинної арт-терапії. Учасники мали змогу у психодраматичний спосіб спочатку помолодіти, а потім і повернутися у раннє дитинство, погомоніти «тарабарською» мовою, здійснити чарівну подорож у матусину сумку та вийти з неї, переживши новий досвід. Наприкінці тренінгу учасники створювали власну ідеальну матусину сумку і рефлексували на цікаву тему народження. Творчий процес є головним терапевтичним механізмом, що дозволяє в особливій символічній формі перебудувати конфліктну травматичну ситуацію, знайти нову форму її вирішення.
Психологічний тренінг «Граючи в камінці…» 18.04.17 р. в рамках тижня психології старшим викладачем кафедри психології Титаренко О.І. було проведено психологічний тренінг «Граючи в камінці…». Для роботи були представлені камені всіх основних кольорів, різноманітних форм і розмірів, природного і штучного походження. Учасники тренінгу (студенти та викладачі ННІ СПМО) мали змогу замислитися та розширити зону усвідомлення внутрішнього сприйняття взаємодії тіла, розуму й емоцій за допомогою гри в камінці.
Брейн-ринг зі студентами-психологами У рамках «Тижня психології» 18.04.2017 року був проведений психологічний брейн-ринг зі студентами-психологами I та IV курсів Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти. Брейн-ринг складався з п’яти етапів, під час яких були актуалізовані психологічні знання студентів, історичні аспекти розвитку психологічної науки засобами вербальної та невербальної комунікації, відпрацьовані навички взаємодії у групі.
Травма: психологічні наслідки і можливості психодрами Життя - це можливість. Скористайся нею. Життя – це виклик. Прийми його. Життя – це гра. Стань гравцем. Життя – це таємниця. Пізнай її. Мати Тереза. На минулій VII Міжнародній науково-практичній конференції «Травма: психологічні наслідки і можливості психодрами» 31 березня – 2 квітня 2017 р. (організатор – Асоціація психодрами, Psychodrama Institute for Europe PIfE) були розглянуті найбільш актуальні питання теорії і практики індивідуальних внутрішніх проблем особистості і соціокультурного простору.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ ЯКОСТЕЙ» Одна з актуальних проблем, що постає в юнацькому та молодіжному віці, – недостатня сформованість комунікативних навичок. Хоча потреба у спілкуванні виражена в цей період дуже яскраво, молоді люди часто зазнають труднощів у ситуаціях встановлення контактів зі співрозмовниками, необхідності передати або сприйняти від них інформацію, організувати колективну роботу. Крім того, професія педагога вимагає від майбутніх професіоналів розвинутих саме цих якостей. Численні дослідження показують, що успіх людини, яка працює в сфері постійного спілкування, на 80 % залежить від її комунікативної компетентності. Невміння спілкуватися з оточенням може виявитися однією з вирішальних причин звільнення або неприйняття на роботу.
(НЕ)КОНФЕРЕНЦІЯ МІНІEDCAMP МЕЛІТОПОЛЬ 2017 21 березня 2017 року вперше в Мелітополі на базі НВК № 16 відбулася (не)конференція мініEdCamp Мелітополь 2017. EdCamp – це демократичне місце зустрічі, де освітяни збираються разом, щоб обговорити питання, які їх турбують найбільше. Тема міні-(не)конференції EdCampMelitopol 2017 – «Бути громадянами – це…». Це унікальна платформа професійного зростання, відкритий обмін педагогічним досвідом, співпраця і розв’язання спільних задач за принципом “Give – Get” («Дай, якщо можеш – Візьми, якщо хочеш»).
#СИНІЙ КИТ: ФЕЙК АБО РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА? Уже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру «Синій кит», або ж «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя «гравця». Ця ситуація не залишила байдужими студентів та викладачів нашого університету. Було проведено захід щодо психологічного просвітлення студентів у темі самогубств дітей через цю гру. Під час загальної організаційної години ННІ СПМО (15 березня) та філологічного факультету (21 березня) зібралося багато студентів. Доцент кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна та її помічниця у розгляданні цієї проблеми, студентка магістратури Алхіменко Ольга Ігорівна розповіли у деталях про цю гру. Було порушено питання: Чому саме підлітки? Навіщо ця «гра» організаторам? Для чого взагалі ця «гра» існує? Який психологічний сенс завдань у «грі»? На зустріч завітало багато небайдужих студентів, які були зацікавлені у подробицях цієї «гри», вирішенні наявної проблеми.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ У ГАЛУЗІ «ПЕДАГОГІЧНА І ВІКОВА ПСИХОЛОГІЯ» Студенти спеціальності «Психологія» – наукова еліта Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та України. Уже котрий рік поспіль вони стають активними учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. І цей рік не став винятком. 17 березня 2017 року на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна і вікова психологія».
ТВОРЧЕ САМОВИРАЖЕННЯ ОСОБИСТОСТІ У САМОСТІЙНІЙ РОБОТІ З КУРСУ «АРТ-ТЕРАПІЯ» Останню самостійну роботу з дисципліні «Арт-терапія» (ст. викл. Титаренко О.І.) студенти практичні психологи та соціальні педагоги 3 курсу ННІ СПМО (гр. 314 с, 324 с, 414 с) та студенти біологи-практичні психологи хіміко-біологічного факультету (гр 124 х/б) виконували, як кажуть у психології, «із душі». Вона була спрямована на синтез та аналіз отриманих за 1 семестр теоретичних знань та практичних навичок, активізацію творчого потенціалу, здатності до самовираження та надання результатів через розробку творчого продукту (малюнок, колаж, ліплення, створення ляльки, казка, вірш, танець, скульптура тощо).
Викладачі кафедри психології взяли участь в інтерактивному проекті «Жива Бібліотека» З 6 по 9 грудня 2016 р. викладачі кафедри психології Варіна Г.Б., Каткова Т.А., Шевченко С.В., Титаренко О.І. вже третій рік поспіль брали участь в інтерактивному заході «Жива Бібліотека», який проводиться у школах міста в межах реалізації проекту «PROFуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні. У цьому році викладачі кафедри протягом чотирьох днів зустрічалися з десятикласниками ЗНЗ № 1, 4, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 22, 25, ВШ. Проект спрямований на системне забезпечення процесу професійної орієнтації, що сприятиме усвідомленому та зваженому вибору професії, а також на подолання стереотипу «престижні / непрестижні професії», спростування упереджень, що склалися в суспільстві щодо певних професій, популяризацію професій шляхом живого спілкування з їх представниками.
«ProfУСПІХ: стратегія професійного вибору» Викладачі кафедри психології вже котрий рік поспіль є активними учасниками проекту соціальної дії «ProfУСПІХ: стратегія професійного вибору», який реалізується за підтримки Британської Ради в Україні. І цей рік не став винятком. Так, 6. 12. 2016 р. доц. Шевченко С.В. узяла участь у проведені міського профорієнтаційного заходу «Жива бібліотека», що відбувся у ЗОШ № 25. Програма заходу була покликана ознайомити учнівську молодь, яка стоїть на порозі свого професійного й особистісного самовизначення, із різноманіттям сучасних професій та особливостями майбутньої самореалізації. Концептуальна ідея заходу: людина – це Книга, що є носієм дивовижного професійного досвіду й активної життєвої позиції. Професія психолога – унікальна, чарівна й неповторна, насамперед тому, що має справу з індивідуальністю кожної людини, її світобаченням та потенціалом.
Схід та захід разом. Участь у програмі Національних обмінів. З 16 по 18 листопада у рамках 11 візиту програми Національних обмінів доцент кафедри психології Фалько Н.М. завітала до міста Львів спільно з представниками міста Маріуполь. Візит передбачав подолання стереотипів між мешканцями Сходу та Заходу, налагодження співпраці між культурними та освітніми закладами Мелітополя (Запорізької області), Маріуполя (Донецької області) та Львова.
Старшим викладачем кафедри психології Титаренко О.І. на запрошення управління освіти Мелітопольської міської ради ЗО було проведено міський навчально-практичний семінар «Використання методів арт-терапії у роботі з класним колективом» для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Вибір професії – невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати 10 листопада 2016 року в рамках проведення профорієнтаційних заходів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцент кафедри початкової освіти Гузь В.В і доцент кафедри психології Гузь Н.В провели низку зустрічей із випускниками навчальних закладів у Бериславському та Каховському районах Херсонської області.
Тренінг для студентів-першокурсників «Самопізнання: таємниці мого внутрішнього «Я» Реальность есть не что иное, как сумма всех осознаний того, Психологічний центр МДПУ ім. Б. Хмельницького продовжує свою активну діяльність, упроваджуючи різноманітні форми роботи, залучаючи до психологічної взаємодії студентську молодь. 10.11.2016 р. доцентом кафедри психології Шевченко Світланою Віталіївною був проведений соціально-психологічний тренінг «Самопізнання: таємниці мого внутрішнього «Я». Програма тренінгу була покликана надати підтримку першокурсникам в усвідомлені свого актуального психологічного стану, сприяти успішному прийняттю ними своєї нової соціальної ролі, відпрацювати навички групової взаємодії, опанувати способи ефективної самопрезентації. Вмієте зберігати власні межі? Так, ні, можливо… Для того, щоб зберегти власну цілісність, ми окреслюємо навколо себе невидимі межі. Ми дозволяємо іншим наближуватися до нас фізично і психологічно лише до певної відстані, захищаючи себе від шкідливого або надлишкового впливу. Той, хто не може відстоювати власні кордони, створює труднощі для себе і для оточення. З іншого боку, коли ми встановлюємо власні межі на великій відстані від себе або робимо їх непроникними, ми стаємо самотніми. Спілкуючись із іншими, ми часто не помічаємо цих психологічних кордонів. Необережно переступивши їх, ми виявляємося нетактовними стосовно людини, а той, хто порушує наші межі, здається нам безцеремонним або обтяжує нас. 10.11.2016 року студентами магістратури спеціальності «Психологія» Алхіменко Ольгою та Журо Анастасією був проведений психологічний тренінг «Планування та постановка цілей» для студентів факультету інформатики, математики та економіки. Тренінг розроблено та апробовано протягом двох років співробітниками Психологічного центру МДПУ Прокоф’євою О.О. та Царьковою О.В. Завданнями тренінгу були: У рамках процесу соціально-психологічної адаптації студентів першого курсу до умов освітнього середовища Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, співробітники Психологічного центру продовжують проводити низку навчально-розвивальних тренінгів, метою яких є підвищення адаптаційного потенціалу студентів. 03.11.2016 року доцентом кафедри психології Гузь Н.В. був проведений психологічний тренінг розвитку комунікативних навичок «Заговори, щоб я тебе побачив» для студентів першого курсу ННІСПМО, які проявили інтерес до ефективної комунікації, виявили бажання відкрити щось нове в собі. З метою обговорення результатів психологічного моніторингу адаптації студентів-першокурсників та згідно плану роботи Психологічного центру МДПУ ім. Богдана Хмельницького 31.10.2016 року співробітниками Психологічного центру к. психол. н., доц. Гузь Н. В., к. психол. н., доц. Шевченко С. В. був проведений семінар для кураторів 1-го курсу ННІСПМО.
29–30 жовтня 2016 року в м. Київ відбувся Міжнародний фестиваль метафор, метафоричних карт і психологічних практик «Максимум». У роботі Фестивалю брали участь провідні українські фахівці у галузі психології творчості та психотерапії. Участь у фестивалі взяли студенти денного відділення ННІ СПМО спеціальності «Практична психологія» під керівництвом доцента Царькової О. В. Міжнародний фестиваль метафор, метафоричних карт і психологічних практик «Максимум» – це захід, який доторкнувся до найгостріших тем: Круглий стіл «Я-творча особистість» Талант иного человека кажется меньшим, чем он есть, потому что он ставит себе всегда слишком большие задачи. Ф. Ницше «Я – творча особистість!» – під таким девізом у формі круглого столу 26. 10. 2016 року пройшло практичне заняття студентів 316-с групи (1 курс) з дисципліни «Психологія творчості», проведене к. психол. н. Шевченко С. В. Майстер-клас «Моя перлина» для студентів магістратури денного та заочного відділення 12 жовтня 2016 року для студентів магістратури денного та заочного відділень доцентом Денисовим І.Г. та доцентом Царьковою О.В. було проведено майстер-клас «Моя перлина». Авторський метод діагностично-терапевтичної роботи ознайомив студентів спеціальності «Практична психологія» з особливостями архетипу мушлі, продемонстрував елементи глибинної психокорекції, арт-терапії, зокрема ізотерапії. ІІІ Всеукраїнський фестиваль практичної психології й арт-терапії «АРТ-Дивосвіт» 8-9 жовтня 2016 року в м. Бердянськ відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль практичної психології й арт-терапії «АРТ-Дивосвіт». У роботі Фестивалю брали участь провідні Українські фахівці у галузі психології творчості та психотерапії мистецтвами. Знову «АРТ-Дивосвіт» відкриває свої обійми цінителям психології та саморозвитку! Фестиваль практичної психології «АРТ-Дивосвіт» – це захід для всіх, хто цікавиться своїм «Я» і прагне особистісного зростання, для фахівців, що працюють у сфері психологічного консультування, психотерапії, бізнес-, оргконсультування, тренерів, та всіх, хто хоче знайти однодумців, близьких за духом і світоглядом, та просто цікавих людей.. Новітня форма організації навчальних занять – інтерактивна гра «Найрозумніший» “Психологія має довге минуле, але дуже коротку історію” Г. Еббінгауз Викладачі кафедри психології постійно шукають інноваційні форми організації навчальної діяльності студентів, активно впроваджуючи в учбовий процес кейс-методи, евристичні техніки, використовуючи мультимедійні технології. Вдалим прикладом стало проведення кандидатом психологічних наук, доцентом Шевченко С.В. 11.10.2016 року практичного заняття з дисципліни «Історія психології» на тему «Передумови виникнення наукової психології в Європі у 19 ст.» ( 316-с група, 053 Психологія, 3 пара, 116 ауд.) інтерактивної гри «Найрозумніший». Основна мета – інтеграція набутих знань, актуалізація розумового потенціалу, мотивація студентів до вивчення матеріалу, залучення їх до здійснення науково-пошукової діяльності. У ході заняття студенти, поділившись на команди, відкриваючи комірки, що були відображені на мультимедійній дошці, отримували завдання та мали змогу заробити певні бали. Гра містила різні рівні освітніх завдань з використанням методів «мозкового штурму», case-study, проблемно-пошукових, аналітико-синтетичних, використання коучинг технологій. Студенти повинні були мобілізувати отримані під час навчання знання та вміння, щоб успішно вирішити неординарні, творчі завдання, спираючись на інтеріоризацію здобутих навичок, згуртованість та креативність. НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ 6 жовтня 2016 року за запрошенням Науково-методичного центру та Психологічної служби освіти міста Запоріжжя старшим викладачем кафедри психології Титаренко О.І. було проведено семінар-практикум на тему "Використання арт-терапії в роботі з тривожними дітьми" для практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ. На семінарі-практикумі були розглянуті питання проявів тривоги та тривожності у дітей різних вікових груп, шляхи їх корекції в залежності від віку дитини та практичні методи використання арт-терапії у подоланні тривожності. ПСИХОЛОГИ НА ФЕСТИВАЛІ «ART-LIFE» ХОРТИЦЯ З 16 по 18 вересня 2016 року на о. Хортиця відбувся Всеукраїнський фестиваль психотерапії та творчості «Art-life». У роботі Фестивалю брали участь провідні Українські фахівці у галузі психології творчості та психотерапії мистецтвами. У якості організаторів і партнерів проекту поєдналися провідні Українські та міжнародні організації: Інститут психології ім. Г. С. Костюка, Східно-європейська асоціація арт-терапії, Всеукраїнська арт-терапевтична асоціація, Творче арт-терапевтичне об`єднання «Art-life», Західноукраїнська асоціація арт-психологів та арт-терапевтів, Київська асоціація психодрами та ін. Фестиваль був позначений творчою атмосферою, професіоналізмом ведучих і зацікавленістю учасників. Захід відбувався у готельному комплексі «Пектораль». У фестивалі взяли участь викладачі кафедри психології, студенти денного та заочного відділення ННІ СПМО спеціальності «Практична психологія», «Дошкільна освіта», психологи ЗНЗ м. Мелітополь. Тверда Г., Труфанова Г., Рудницька К. буди залучені до участі у фестивалі в якості волонтерів. В СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ – З ПІДТРИМКОЮ КУРАТОРА І ЗГУРТОВАНОЮ ГРУПОЮ Студентське життя таке різнобарвне! Деяким студентам запам’ятовуються величезні курсові проекти, реферати і суворі викладачі. Інші ж пам’ятають непередбачувані витівки своїх друзів, веселі моменти на заняттях і перервах. Тому перші кроки в доросле життя є для людини важливими та надзвичайно повчальними. На початку вересня в університеті для студентів-першокурсників співробітниками Психологічного центру проводився психологічний тренінг, спрямований на адаптацію до науково-освітнього простору вишу. ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ І ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ Сучaснa ситуaція в Укрaїні хaрaктеризується соціaльно-психологічною, економічною нестaбільністю, девaльвaцією морaльних норм і цінностей у суспільстві, зростaнням злочинності і нaсильством. Соціaльно-психологічні проблеми в Укрaїні відобрaзилися нa психологічному сaмопочутті різних верств нaселення. Ще більш відчутно визнaчилася кaтегорія людей, які потребують допомоги. Одним із нaпрямків соціально-психологічної допомоги є учaсть добровольців у здійснені цілої низки соціaльно-психологічних послуг для тих, хто їх потребує. Тому викладачі кафедри психології та студенти-волонтери спеціальності «Практична психологія» активно залучились до волонтерської роботи, пов’язаної із наданням психологічної допомоги мешканцям міста, внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та їх родинам і дітям.
Другий день психологічної адаптації у міському парку культури і відпочинку Для першокурсників дуже важливою є проблема соціально-психологічної адаптації до нового колективу, тобто «вживання» у систему інших стосунків, знаходження свого місця, самоствердження у новій групі. Для успішної адаптації важливо з перших днів у новому колективі створити позитивний емоційний фон, умови для активної життєдіяльності, доброзичливі взаємини між студентами, студентами і викладачами, студентами і куратором. Поліпшення соціально-психологічного клімату, формування позитивних групових норм спілкування важливі не тільки для підвищення згуртованості групи, але і для успішної навчальної діяльності.
ПЛАН РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на 2016-2017 навчальний рік
Майстер-клас «Магія жіночності» Коли жіночність чогось сильно бажає, це обов’язково відбувається…
3 серпня 2016 року у Мелітопольському міському парку культури та відпочинку у рамках проекту «Вуличний університет» просто під відкритим небом на волонтерських засадах було проведений майстер-клас «Магія жіночності». Авторами майстер-класу є к.психол.н., доценти кафедри психології МДПУ ім. Богдана Хмельницького Прокоф’єва Олеся Олексіївна та Царькова Ольга Вікторівна. Звітна конференція за результатами навчальної та виробничої (діагностичної) практики 08 червня відбулася звітна конференція за результатами проходження студентами 1-2 курсів ННІ СПМО навчальної та виробничої діагностичної практики, організаторами якої були доц. Фалько Н.М., ст. викладач Варіна Г.Б., к.психол.н., ст. викладач Шевченко С.В., к.психол.н., доцент Кочкурова О.В. На заході студенти підбили підсумки щодо виконаних завдань, набутих знань та вмінь. Упродовж тижня вони закріплювали та застосовували засвоєні теоретичні знання з психологічних дисциплін (загальної, вікової, педагогічної психології, історії психології, психодіагностики, методики вивчення особистості та колективу та ін.) на практиці, поглибили знання щодо особливостей роботи практичного психолога з різними віковими категоріями клієнтів, ознайомилися з особливостями психодіагностичної роботи практичного психолога в різних навчальних та соціальних установах, оволодівали методикою організації та проведення психологічного дослідження особистості та колективу, застосовували на практиці психологічні вимоги до здійснення аналізу документації та результатів діяльності особистості, вчилися систематизувати та оформлювати психологічний матеріал, одержаний емпіричним шляхом, формулювати психологічні висновки та рекомендації. «Глаза особенных детей что могут рассказать…» Науково-практична екскурсія 26 квітня студенти напряму підготовки Практична психологія ННІ СПМО під керівництвом викладачів кафедри психології Царькової О.В., Гузь Н.В., Прокоф’євої О.О. відвідали 42 відділення комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна психіатрична лікарня» з метою ознайомлення з методикою лікування дітей з труднощами психічного розвитку (аутизм, анорексія, неврози тощо). Завідувачем відділення є академік Академії наук вищої освіти України, професор, доктор медичних наук, почесний професор Міжнародної Кадрової Академії, член Європейської асоціації психотерапевтів, заслужений раціоналізатор, науковий консультант відділу реабілітації слуху Інституту отоларингології України, директор філіалу психоаналітиків України, керівник Українського центру психотерапевтичної реабілітації Рахманов Вагіф Мамедович. Науково-практична конференція "Сучасні напрямки практичної психології: ресурси інтеграції" 22 – 24 квітня в місті Запоріжжя на острові Хортиця (база ЗТР «ЧАЙКА») відбулася науково-практична конференція «Сучасні напрямки практичної психології: ресурси інтеграції». У конференції взяли участь викладачі кафедри психології - доцент Фалько Н.М. та старший викладач Титаренко О.І., лаборант Пижик Д.І., студенти денної та заочної форми навчання МДПУ та студенти, практичні психологи, викладачі, психотерапевти, професійні тренери м. Запоріжжя та Запорізької області, м. Дніпропетровськ, м. Луганськ та м. Київ. Викладачі кафедри психології підбивали підсумки Тижня психології 22 квітня доц. Фалько Н.М., ст.викл. Шевченко С.В., доц. Прокоф’євою О.О., доц. Царьковою О.В., доц. Гузь Н.В., ст.викл. Варіна Г.Б. були підбито підсумки Тижня психології, присвяченого Всеукраїнському Дню психолога. Найталановитіші студенти отримали грамотами за успішну науково-дослідну роботу та активну діяльність у житті університету.
З метою підготовки професійно компетентних фахівців та підвищення якості практичної підготовки здобувачів вищої освіти за напрямом підготовки «Практична психологія» 21 квітня викладачами кафедри психології разом з практичним психологом методичного кабінету управління освіти Мелітопольської міської ради Титаренко О.І. та практичними психологами ЗНЗ міста був проведений семінар «Забезпечення ефективності реалізації освітніх програм у процесі фахової підготовки практичних психологів»
21 квітня 2016 року старшим викладачем Денисовим І.Г. та доцентом Царьковою О.В. було проведено майстер-клас «Моя перлина». Авторський метод діагностично-терапевтичної роботи познайомив студентів спеціальності «Біологія. Практична психологія» з особливостями архетипу мушлі, продемонстрував елементи глибинної психокорекції, арт-терапії, зокрема ізо-терапії.
МАЙСТЕР-КЛАС «ДЕРЕВО ЯК ОБРАЗ Я» Щорічно з нагоди Всеукраїнського дня психолога (23 квітня) кафедра психології організовує Тиждень психології. 2016 рік не став винятком. 20 квітня доцентом Прокоф’євою О.О. та доцентом Царьковою О.В. було проведено майстер-клас «Дерево як образ «Я».
ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНА ТЕРАПІЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ МЕДИТАЦІЇ 19 квітня на базі фітнес-клубу «Sharon» у рамках Тижня психології, присвяченого Всеукраїнському дню психолога, доцентом Прокоф’євою О.О. та доцентом Фалько Н.М. було організовано заняття з тілесно-орієнтованої терапії з елементами медитації. У практиці взяли участь студенти і викладачі кафедри психології. Заняття проводила досвідчений тренер з йоги Ольга Ващаева. Як зазначила Ольга Ващаєва, правильно побудована практика йоги є повноцінною тілесно-орієнтованою психотерапевтичною практикою. Абсолютно всі нові техніки тілесно-орієнтованої терапії можна вважати тими чи іншими модифікаціями або окремими вправами практики йоги. Багато з них були запозичені з йоги безпосередньо.
У кожній нації, у кожній країні є щось таке особливе, сакральне, притаманне тільки їм. Це можуть бути антропометричні особливості, природні ідентичності, архітектурні твори… Однак особливе значення в процесі розвитку національної самосвідомості займають продукти народної творчості. Загальновизнані факти, що українцям належать борщ і вареники з вишнею, танець «Гопак» і казковий герой Котигорошко, українська народна пісня і українська писанка. У народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, допоки люди виготовлятимуть писанки».
06 квітня доцентом кафедри психології Гузь Н.В. було проведено навчально-розвивальний психологічний тренінг «Шлях до власного Я: Актуалізація ресурсів особистісного зростання» для студентів 1 курсів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Зустріч було організовано з метою актуалізації потреби особистості студентів у самопізнанні, саморозумінні, стимулюванні імпульсу для подальшого розвитку. Завданнями тренінгу були: формування мотивованої групи учасників тренінгу, отримання відомостей про наявний рівень особистісної зрілості, створення ситуації для саморозкриття, самопізнання.
ТРЕНІНГ «ПІДВИЩЕННЯ АДАПТАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ТА СТРЕСОСТІЙКОСТІ СТУДЕНТІВ» У межах роботи Психологічного центру 30 березня відбувся психологічний тренінг для студентів першого курсу «Підвищення адаптаційних можливостей та стресостійкості студентів» під керівництвом к.психол.н., ст. викладача кафедри психології Шевченко С.В. Мета заходу - сприяти успішному усвідомленню студентами своєї нової соціальної ролі, відпрацювати навички групової взаємодії, опанувати способи подолання труднощів, розвинути адаптивні можливості студентів, підвищити їх особистісну стресостійкість та сформувати у них навички позитивного і конструктивного мислення у проблемних стресових ситуаціях. ПСИХОКОРЕКЦІЙНА ПРОГРАМА «АКСІОЛОГІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ОСОБИСТОСТІ» В межах роботи Психологічного центру 30.03.2016 року відбувся психологічний тренінг для студентів ІІІ курсу природничо-географічного факультету «Аксіологізація культурно-освітнього простору особистості» під керівництвом асистента кафедри психології Третякової І.С. Мета заходу – сприяти успішному формуванню у студентів стійкої системи ціннісних орієнтацій, оптимізація процесу формуванню «вічних цінностей», покращення емоційного стану, розвиток конструктивного спілкування, визначення перспективних життєвих і професійних цілей; аналіз та осмислення своїх життєвих і професійних перспектив.
КРУГЛИЙ СТІЛ «ЯК НЕ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК МАНІПУЛЯТОРА?» вічний конфлікт людини з самою собою (Ф Перлз)
28 березня в Психологічному центрі МДПУ к.психол.н., доц. Прокоф’євою О.О. і к.психол.н., доц. Царьковою О.В. було проведено круглий стіл на тему: «Як не потрапити на гачок маніпулятора?» У заході взяли участь студенти денної і заочної форми навчання спеціальності «Практична психологія», психологи Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ! 25 березня 2016 року на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна і вікова психологія». До першого туру з усієї України було надіслано 108 наукових робіт. До другого туру конкурсу відібрано 27 робіт, серед яких дві роботи студентів МДПУ.
СПІЛКУВАННЯ – ЗАПОРУКА ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ ТА РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ У рамках процесу соціально-психологічної адаптації студентів першого курсу до умов навчання співробітники Психологічного центру продовжують проводити низку навчально-розвивальних тренінгів, метою яких є підвищення адаптаційного потенціалу студентів. 23 березня доцентом кафедри психології Гузь Н.В. було проведено психологічний тренінг розвитку комунікативних навичок «Заговори, щоб я тебе побачив». Тренінгова група складалася зі студентів першого курсу очної та заочної форм навчання, які виявили інтерес до ефективної комунікації та бажання відкрити щось нове в собі. ФОТОГРАФІЯ – ЦЕ ТИХИЙ ТЕРАПЕВТ, ЩО НЕПОМІТНО І НІЖНО МОЖЕ ЗМІНИТИ СТАН ВІД БЕЗВИХОДІ ДО ГЛИБОКОГО ЩАСТЯ… 23 березня в Психологічному центрі МДПУ пройшов навчально-методичний семінар «Інноваційні техніки. Фототерапія та пісочна терапія» для студентів та викладачів. Авторами заходу стали к.психол.н., доц. Царькова О.В. та к.психол.н., доц. Прокоф’єва О.О. До участі в семінарі було запрошено студентів денної та заочної форм навчання спеціальності «Практична психологія», психологів Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області, викладачів університету.
ЗВІТНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ 4 КУРСІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ» 21 березня 2016 року в ННІ СПМО відбулася звітна конференція з виробничої практики студентів спеціальності «Практична психологія». Конференція була організована кафедрою психології (доц. Фалько Н.М., доц. Царькова О.В., доц. Прокоф’єва О.О., доц. Кочкурова О.В., доц. Варіна Г.Б.) спільно з Центром профорієнтаційної роботи та практичної підготовки (Місяк В.В.). ЗВІТНЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТИ ВИРОБНИЧОЇ ДІАГНОСТИЧНОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ 3 КУРСУ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ «ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ» 18.03.2016 року відбулась звітня конференція за результатами проходження студентами 3 курсу ННІ СПМО виробничої діагностичної практики, організаторами якої були доц. Фалько Н.М., ст. викладач Варіна Г.Б., к.психол.н., ст. викладач Шевченко С.В., ст. викладач Титаренко О.І., доц. Гузь Н.В. Презентуючи підсумки роботи, студенти повідомили про виконані завдання, набуті знання, вміння, досвід взаємодії з психологом та педколективом бази практики, спілкування з учнями різних вікових груп. Під час проходження практики студенти ознайомились з особливостями організації і проведення науково-психологічного спостереження та психологічного опитування, з особливостями і технологією використання на практиці найбільш розповсюджених психологічних тестів (особистісних інтелектуальних, тестів здібностей та досягнень), методик соціометрії, референтометрії та психологічного експерименту - процедурами їх використання, алгоритмами обробки, способами змістовної інтерпретації. Наведені студентами діаграми вдало демонстрували результати проведених ними діагностичних досліджень, що дало можливість всім присутнім ознайомитися з психологічними та особистісними особливостями учнів, визначити актуальні проблеми їх розвитку. Під час проходження практики студенти активно проводили профорієнтаційну роботу (діагностик профорієнтаційного спрямування учнів 10-11-х класів, розробка буклетів, демонстрація відеоматеріалів, презентація спеціальності, оформлення стендів тощо). На конференції були присутні директор Центру профорієнтаційної роботи та практичної підготовки студентів Левада О.М. та заступник директора ННІ СПМО з виховної роботи, питань практики та працевлаштування студентів Тараненко Г.Г. Інформацію підготувала ст. викладач Шевченко С.В. ЖІНОЧНІСТЬ – ЗДАТНІСТЬ НАДИХАТИ ІНШИХ НА ДІЮ, ЗАЛИШАЮЧИСЬ У СПОКОЇ 17 березня 2016 року у Психологічному центрі МДПУ був проведений майстер-клас «Магія жіночності», авторами якого є к.психол.н., доц. Прокоф’єва О.О. та к.психол.н., доц. Царькова О.В. Традиційний весняний майстер-клас відвідали студенти заочної форми навчання спеціальності «Практична психологія», психологи Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області та студенти денної форми навчання спеціальності «Практична психологія».
СЕМІНАР У ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ На запрошення керівництва Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області 10 лютого 2016 року співробітниками Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького доц. Прокоф’євою О.О. і доц. Царьковою О.В. було проведено науково-практичний семінар «Особливості комунікації з переселенцями та учасниками АТО». Протягом заходу були розглянуті причини і прояви травматичного стресу, особливості психічних станів та пов’язаних з ними проблем у переселенців та учасників АТО, особливості комунікації з такими громадянами, професійні ризики фахівців допомогаючих професій. Співробітники ТЦСО приймали участь у запропонованих психологічних вправах на розвиток активного слухання і побудови «Я-повідомлення», задавали практичні питання і розповідали актуальні проблеми працівників соціальних служб у спілкуванні з відвідувачами. Наприкінці науково-практичного семінару працівники ТЦСО активно обговорили досвід управління стресом у повсякденній діяльності, а співробітники Психологічного центру надали рекомендації щодо ефективного управління стресом. Матеріал підготувала доц. Прокоф’єва О.О. Інноваційні форми профорієнтаційної робити викладачів кафедри психології. З 24 по 26 листопада у школах міста в межах реалізації проекту "PROFуспіх: стратегія професійного вибору", який відбувається під патронатом Британської ради в Україні, проводилася "Жива бібліотека". Проект спрямований на системне забезпечення процесу професійної орієнтації, що сприятиме усвідомленому вибору профілю навчання в старших класах і призведе, у свою чергу, до усвідомленого і зваженого вибору професії. Семінар «Регулювання психоемоційних станів студентів» Людей расстраивают не события, 28 жовтня 2015 року в межах діяльності Психологічного Центру Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та за підтримки Наукового товариства студентів та молодих вчених відбувся семінар «Регулювання психоемоційних станів студентів». На заході були присутні студенти університету, що у 2015-2016 навчальному році приймуть участь у ІІ турі конкурсу Всеукраїнський студентських наукових робіт та Всеукраїнській студентській олімпіаді. На початку семінару к.психол.н., старший викладач кафедри психології Шевченко Світлана Віталіївна наголосила, що поряд з теоретико-методологічною, професійною підготовкою студентів до таких важливих заходів, величезне значення має їх психологічна готовність до протидії й подолання психоемоційного напруження та стресів. Отже, метою семінару було ознайомити студентів із засобами самодіагностики свого психоемоційного стану та зі способами регулювання, подолання негативних проявів психоемоційного напруження та стресу. Під час заходу студенти були ознайомлені з основними видами стресу, факторами виникнення стресу у молодіжному середовищі, їм були презентовані методи розвитку саморегулювання та аутоаналізу у стресових ситуаціях (ведення щоденника стресу та емоційних станів). Виконуючи вправи «Внутрішній промінь», «Мій ворог-мій друг», «Проміні сонця», «Мій настрій», «Ситуація» студенти мали змогу оволодіти способами та отримати навички позитивного конструктивного мислення, подолання «пресингу» зовнішніх впливів, отримали рекомендації щодо профілактики стресу. Особливо актуальною стала для студентів інформація щодо ефективного планування свого часу (вправа «Час-антистрес», «Мистецтво хроносейвінгу») та дієвих прийомів постановки цілей. Наприкінці семінару Шевченко С.В. ще раз нагадала студентам, про можливість отримання безкоштовної професійної психологічної консультації як з питань регулювання своїх психоемоційних станів, так й з інших особистісних проблем. Інформацію підготувала ст.викладач кафедри психології Шевченко С.В. Профорієнтаційний захід Психологічного центру 12 жовтня 2015 року викладач кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцент Гузь Н.В. провела зустріч з учнями 11-х класів Веселівської районної різнопрофільної гімназії (Веселівський район, Запорізької область). Під час зустрічі, майбутнім абітурієнтам було надано інформацію щодо широкого спектра освітніх послуг Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Викладач супроводжувала свою доповідь фото та відео матеріалами. Учні отримали буклети та проспекти щодо особливостей вступу до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Для учнів 11-х класів доцентом Гузь Н.В. був проведений навчально-розвивальний психологічний тренінг «Шлях до власного Я: Актуалізація ресурсів особистісного зростання» Зустріч була організована з метою: актуалізації потреби особистості старшокласників у самопізнанні, саморозумінні; створення ситуації для саморозкриття, моделювання учасниками Я-образу, стимулюванні імпульсу для подальшого розвитку. Неодмінними супутниками творчого процесу стали обговорення, активне особистісне спілкування, позитивний емоційний зв’язок, гарний настрій та дружні посмішки. Під час спілкування старшокласники виявили зацікавленість до вступу до університету і виразили велику вдячність за надану інформацію та змістовну бесіду. Учнів гімназії було запрошено на День відкритих дверей Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, який відбудеться 17.10.2015 р. Матеріал підготувала Гузь Н.В.
Тренінг "Харизматичний оратор" 25 вересня 2015 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшов семінар для завідувачів кафедр «Організація профорієнтаційної роботи та проблеми формування контингенту у 2016 році», який проводили Центр профорієнтаційної роботи та практичної підготовки студентів разом із Психологічним центром МДПУ. Відкрив семінар перший проректор університету, доцент Солоненко А.М., який звернув увагу на актуальні питання профорієнтаційної роботи в університеті. Директор Центру Левада О.М. ознайомила присутніх з аналізом формування контингенту студентів за 2013-2015 роки та перспективами набору у 2016 році, новими методами профорієнтаційної роботи. Наприкінці семінару з присутніми провела тренінг кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри практичної психології Шевченко Світлана Віталіївна. Наступного тижня, за ініціативи Психологічного центру МДПУ, відбудуться тренінги «Харизматичний куратор» для кураторів академічних груп університету. Актуальні теми, які обговорювались на семінарі викликали у завідувачів кафедр багато запитань, на які доповідачі семінару із задоволенням давали відповідь. За інформацією Психологічного центру У вересні проведено психологічні просвітницькі заходи щодо запобігання захворювання на СНІД та соціально-психологічного захисту студентської молоді Протягом вересня в рамках роботи Психологічного центру для кураторів академічних груп та студентів перших курсів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького співробітниками центру було проведено ряд психологічних просвітницьких заходів щодо запобігання захворювання на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціально-психологічного захисту студентської молоді. 08.09.2015 р. було проведено інформаційне заняття для кураторів І-х курсів «Проблема непроінформованості студентів-першокурсників про ВІЛ як фактор ризикованої поведінки» 15.09.2015 р. та 22 09.2015 р. проведено психологічні просвітницькі заходи для студентів І-х курсів стаціонару та заочного відділення «ВІЛ не обирає. Обираєш Ти!» Перед аудиторією виступали співробітники центру Фалько Н.М та Денисов І.Г. - Про особливості міжособистісних відносин щодо особистісної безпеки та відповідальності в контексті проблем здоров’я та захворювань на сучасному етапі розвитку суспільства До проведення профілактичного заходу було залучено провідних фахівці різних державних організацій та установ, які проінформували студентів про: - Шляхи зараження ВІЛ-інфекцією. Заходи та засоби зменшення ризику інфікування ВІЛ (Покровенко К.А.- лікар дерматовенеролог «Клініки дружньої до молоді» м. Мелітополь) - Кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, захворювань на СНІД, смертельних випадків у м. Мелітополі. Оцінку індивідуального ризику інфікування ВІЛ (Житнік Т.С. – співробітник благодійної організації ЛЖВ м. Запоріжжя, Земський О.Б. - психолог КУ Мелітопольський центр СНІДу ЗОР) - Сприяння підвищенню рівня здоров’я населення, в тому числі подовженню та покращенню якості життя людей, які живуть з ВІЛ. Особливості соціально-психологічної підтримки та допомоги ВІЛ-позитивним людям (Брусенцова А.Ю. - практикуючий психолог Харківського обласного відділення «Всеукраїнської мережі ЛЖВ (люди, які живуть з ВІЛ) - Існуючі державні та комунальні заклади охорони здоров’я, інші організації та медичні заклади, об’єднання громадян, що надають медичну, психологічну, юридичну, соціальну та інші види допомоги особам, які її потребують (Кудікова О.А., Казакова М.М. - співробітники «Клініки дружньої до молоді»:. м. Мелітополь) В рамках профілактичних заходів відбувся перегляд презентацій та відео роликів «Віл-інфекція – історія боротьби за право на життя», «Соціальний ролик проти ВІЛ» які мотивували аудиторію до активної дискусії щодо спектру проблем здоров’я людства у сучасному світі. Матеріал підготували Гузь Н.В., Денисов І.Г.
Першокурсники прийняли участь у тренінгах з соціально-психологічної адаптації 2-4 вересня 2015 року співробітниками Психологічного центру для студентів першого курсу були проведені тренінги з соціально-психологічної адаптації. Студенти приймали участь у іграх на знайомство, розвиток довіряючих стосунків, самопізнання, вдосконалювали навички самопрезентації, розвивали навички співпраці один з одним і куратором академічної групи. Результативними виявились ігри на формування команди. Крім того, студенти мали змогу познайомитися з психологічними техніками проективного малюнку, роботи з метафоричними картами, створення колажів і медитацій-візуалізацій. Студенти відзначали важливість таких заходів для їх подальшого навчання і взаємодії у колективі. Щиро дякуємо студентам і кураторам за плідну взаємодію. Бажаємо успіхів у навчанні і творчості! Запрошуємо до подальшої співпраці. Матеріал підготувала Прокоф’єва О.О.
Проведено методичний семінар ««Актуалізація адаптаційного потенціалу першокурсників як напрям діяльності куратора академічної групи» 31 серпня співробітниками Психологічного центру для кураторів академічних груп першого курсу було проведено методичний семінар «Актуалізація адаптаційного потенціалу першокурсників як напрям діяльності куратора академічної групи», а також розглянуто питання профілактики суїцидальної поведінки у студентів. Методичні поради з цих питань ви можете знайти у розділі «Методичні рекомендації кураторам». Щиро дякуємо кураторам за плідну взаємодію. Бажаємо наснаги у відповідальній праці куратора! Запрошуємо до подальшої співпраці. Матеріал підготувала Прокоф’єва О.О.
Створено Психологічний центр. З травня 2015 року розпочав свою роботу Психологічний центр МДПУ імені Богдана Хмельницького. Безкоштовну психологічну допомогу і консультування для студентів і співробітників МДПУ надають 15 викладачів кафедри психології. Керівник Центру – кандидат психологічних наук, доцент Фалько Наталія Миколаївна. Адреса центру: вул. Карла Маркса, 19, Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та мистецької освіти, IV навчальний корпус, ІІ поверх, кабінет № 123. Записатися на консультацію можна за телефоном 6-78-83, або за вказаною адресою. Електронна пошта кафедри психології: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Матеріал підготувала Прокоф’єва О.О.
|