Своєчасною реакцією Міністерства освіти і науки України на погіршення епідеміологічної ситуації в країні став лист «Щодо тимчасового переходу на дистанційне навчання». Глобальне бачення проблеми спонукає державний орган рекомендувати зміну формату здійснення освітньої діяльності. Разом з тим, рекомендаційний характер листа залишає можливість для закладів вищої освіти приймати локальні рішення.

Тому сьогодні я прийняв рішення провести розширену робочу нараду щодо рекомендацій Міністерства освіти і науки України в Zoom-форматі. Адже відповідно до принципів студентоцентризму та академічної свободи, які пропагуються в МДПУ імені Богдана Хмельницького, до обговорення було запрошено усіх учасників освітнього процесу: студентів, представників студентського самоврядування, викладачів, завідувачів кафедр, деканів, представників профспілки, начальника навчального відділу, проректорів. Особливо важливою була думка представників студентства, які активно обговорювали своє бачення ситуації і пропонували зручні формати освітньої діяльності. Таким чином, у жвавій дискусії з’явилось консолідоване рішення щодо зручності роботи в змішаному режимі.

Призначення Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького як соціальної установи пов’язане з наданням освітніх послуг, зокрема якісної вищої освіти. Швидка реакція нашого університету на сьогоденні реалії суспільства свідчить про гнучкість та вміння адаптуватись до нових умов функціонування. В умовах адаптивного карантину в МДПУ імені Богдана Хмельницького освітній процес здійснюється у змішаній формі: лекційні заняття проходять із використанням дистанційних освітніх технологій на платформі Moodle, практичні заняття (у групах не більше ніж по 20 осіб) проводяться в навчальних аудиторіях. Суттєве розширення функціональних можливостей сайту Центру освітніх дистанційних технологій дозволяє створити максимально сприятливе освітнє середовище. Так, особливо позитивними є відгуки студентів щодо проведення інтерактивних занять на сайті в режимі відеоконференцзв’язку, необмеженого в часі та аналогічного за своїми функціями з платними ресурсами.

В університеті постійно здійснюється моніторинг за організацією освітнього процесу в умовах адаптивного карантину та дотриманням відповідних санітарно-епідеміологічних вимог. Займається цим комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Двічі на тиждень комісія здійснює детальний аналіз епідеміологічної ситуації в МДПУ імені Богдана Хмельницького. Також такий аналіз здійснюється завідувачами кафедр і деканами, які вносять пропозиції щодо локального вирішення ситуації шляхом організації віддаленого навчання за окремими освітніми програмами. Крім того, окрема увага приділяється й ситуації у гуртожитках. Здобувачів вищої освіти з гуртожитків примусово не виселяють, проте заборонено вхід стороннім особам з метою створення безпечних умов проживання.

Наша університетська спільнота буде продовжувати реагувати ситуацію, яка потребуватиме локального вирішення. Відповідальність за це покладається на завідувачів кафедр, деканів факультетів з обов’язковим урахуванням думки студентства і студентського самоврядування.

 

Залишити відповідь