23 вересня в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося урочисте відкриття Освітньо-наукового центру соціо-культурного розвитку дитини.
Ця подія є яскравим свідченням того, що МДПУ імені Богдана Хмельницького розширює взаємодію із педагогічними колективами шкіл та закладами дошкільної освіти і стає відкритим джерелом всього нового і прогресивного, що напрацьовано колективом та педагогічною спільнотою країни і зарубіжжя.
Із вітальним словом звернулися ректор університету Анатолій Солоненко і директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Олена Федорова.
Виконання почесної місії – урочистого перерізання стрічки і відкриття нового приміщення Центру здійснили ректор університету Анатолій Солоненко, перший проректор Ірина Мальцева і проректор з наукової роботи Людмила Москальова.
Головною метою створення Освітньо-наукового центру соціо-культурного розвитку дитини є підвищення якості освіти та забезпечення здобувачам закладу якісної практичної підготовки. Не менш важливими є завдання:
– адаптувати та модифікувати відкритий освітньо-мистецький простір та створити платформу для якісної підготовки фахівців дошкільної освіти;
– створити навчально-практичну базу для розробки та впровадження інноваційних форм та методів роботи з дітьми дошкільного віку с застосуванням синтезу різних видів мистецтва;
– забезпечити просвітницько-інформаційну підтримку населенню регіону (взаємодія ланок: дошкільна освіта – початкова освіта – середня освіти – вища освіта).
Рішення зазначених завдань дозволить досягти наступних результатів: розширити та акумулювати професійний досвід фахівців дошкільної освіти; підвищити рівень прикладних наукових досліджень, посилити інтеграційні процеси вищої освіти з науково-дослідною роботою та розширити участь здобувачів вищої освіти у науково-дослідній роботі.
Діяльність Центру передбачає впровадження інноваційних форм та методів роботи с застосуванням інтерактивного комплексу + навчального контенту Speech Therapy для дітей дошкільного віку, в тому числі з особливими освітніми потребами; створення методичного супроводу, шляхом розробки програм естетично-культурного виховання та розвитку творчо-діяльнісного потенціалу у дітей дошкільного віку, зокрема, з особливими освітніми потребами, за допомоги застосування синтезу різних видів мистецтв (образотворче мистецтво, мистецтво музики, хореографії та театру, декоративно-ужиткове мистецтво); просвітницько-інформаційну підтримку реалізації програм підвищення батьківської компетентності з питань емоційно-інтелектуального розвитку, естетично-культурної вихованості дітей дошкільного віку; науково-методичний супровід фахівців дошкільної освіти з емоційно-інтелектуального, естетично-культурного розвитку дітей дошкільного віку.
Вітаємо науковців Освітньо-наукового центру соціо-культурного розвитку дитини та бажаємо незгасної творчої енергії, здоров’я, оптимізму, нових наукових звершень та відкриттів!