- Положення про Науково-методичну раду (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
- Методичні рекомендації до розроблення та оформлення силабусу освітнього компонента у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницьког (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
- План роботи Науково-методичної ради університету на 2024-2025 навчальний рік (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
- План роботи Науково-методичної ради університету на 2023-2024 навчальний рік (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
- Програма проведення онлайн-тренінгів і майстер-класів на 2023-2024 навчальний рік (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
- Графік гостьових лекцій на 2023-2024 навчальний рік (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
Науково-методична рада Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького є колегіальним дорадчим органом, який створюється наказом ректора з метою планування та координації науково-методичної роботи, спрямованої на забезпечення високої якості підготовки фахівців в університеті відповідно до вимог нормативно-правових документів.
До складу Науково-методичної ради входять: голова, заступник голови, секретар і члени ради з числа викладачів університету, що мають значний досвід навчально-методичної роботи і є головами навчально-методичних комісій структурних підрозділів Університету, а також представники студентського самоврядування.
Склад Науково-методичної ради Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:
- Бунчук Оксана Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і педагогічної майстерності, голова НМР.
- Осипенко Світлана Олександрівна – кандидат економічних наук, старший викладач кафедри управління та адміністрування, секретар НМР, член НМР, заступник голови (факультет інформатики, математики та економіки) (0989663482).
- Прохорова Лариса Анатоліївна, кандидат геологічних наук, доцент кафедри географії та туризму, член НМР (природничо-географічний факультет) (0966044459).
- Котова Ліна Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради, член НМР (Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та мистецької освіти) (0669749395).
- Сіроштан Тетяна Василівна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, декан філологічного факультету, член НМР (філологічний факультет) (0987321834)
- Пюрко Ольга Євгенівна кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки і садово-паркового господарства, член НМР (хіміко-біологічний факультет) (0982428920) Влад Пюрко – 0982428919).
- Устюгова Яна Едуардовна – здобувачка вищої освіти ІІI курсу, гр. 121/2-х, х/б фак-та, член НМР від студентського самоврядування (0981058219).
Робота Науково-методичної ради здійснюється у формі засідань, на яких розглядаються питання, що належать до її компетенції, а також у формі організації робочих груп для аналізу та вироблення рекомендацій щодо розв’язання конкретних питань із удосконалення навчально-методичної роботи в Університеті.
Основні завдання діяльності Науково-методичної ради:
- Визначення основних напрямів науково-методичного забезпечення освітнього процесу в Університеті з урахуванням національних традицій і тенденцій розвитку світових освітніх систем; узагальнення та впровадження прогресивних освітніх технологій.
- Моніторинг форм та методів навчання і викладання за освітніми програмами та їх відповідності досягненню заявлених у освітній програмі цілей та програмних результатів навчання, а також вимогам студентоцентрованого підходу та принципам академічної свободи.
- Розгляд та всебічне обговорення ключових питань організації навчально-методичної роботи в університеті з метою забезпечення гарантій якості та стандартів.
- Координація науково-методичної роботи у структурних підрозділах Університету та аналіз ефективності їх діяльності.
- Вивчення й аналіз навчально-методичної документації, яка відображає зміст навчання (стандарти вищої освіти, освітні програми, навчальні плани, навчальні програми дисциплін та ін.), з урахуванням зворотного зв’язку із науково-педагогічними працівниками, здобувачами вищої освіти, випускниками і роботодавцями а також прогнозу розвитку галузі і суспільства.
- Обговорення проектів документів, що мають регламентувати організацію та зміст навчально-методичного забезпечення, підготовка рекомендацій щодо їх удосконалення.
- Вивчення і аналіз відповідності дисциплін, які викладаються на кафедрах, профілю їх наукових інтересів.
- Координація процедур розгляду і погодження навчальних і робочих програм дисциплін із відповідними випускаючими кафедрами для забезпечення врахування специфічних потреб підготовки за освітніми програмами.
- Проведення науково-методичної експертизи рукописів навчально-методичної літератури відповідно до вимог галузевих стандартів та стандартів університету та рекомендація їх до видання.
- Організація програмних заходів для професійного розвитку педагогічних і науково-педагогічних працівників університету та інших закладів освіти).
- Внесення пропозицій щодо формування критеріїв рейтингової оцінки діяльності наукових та науково-педагогічних працівників університету.
Методичні рекомендації до розроблення силабусу освітнього компонента