Сьогодні, 06.09.2022 року, головою ГО «Рада національних спільнот Мелітополя», керівницею проекту Ганною Стаценко було презентовано проєкт «Етнічні спільноти і спільність: запорука громадської активності та довіри».
З вітальним словом виступили Земфіра Кондур, керівниця проєкту Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні» та заступник міського голови Мелітопольської міської ради Запорізької області Михайло Семікін.
В роботі круглого столу прийняли участь члени ініціативної групи з реалізації проєкту «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні».
Ганна Стаценко зазначила, що не дивлячись на ці складні для України часи, в рамках грантової підтримки діяльності зі сприяння захисту національних меншин у різних регіонах України проєктом Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні», було підтримано нашу заявку «Етнічні спільноти і спільність: запорука громадської активності та довіри» (серпень-листопад 2022р.), розроблену громадською організацією «Мелітопольською міською єврейською общиною» в партнерстві з науковцями Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Метою проєкту є розширення дієвих каналів взаємодопомоги для представників етнічних спільнот, шляхом реалізації ініціатив із соціальної, інформаційної, освітньої, гуманітарної підтримки, спрямованих на підвищення рівня згуртованості та міжкультурної взаємодії у міській громаді в умовах російської агресії та окупації.
В.о.ректора Мелітопольського державного педагогічного університету Наталі Фалько зазначила, що науковці університету будуть здійснювати науковий супровід даного проєкту, а саме, на основі контент-аналізу та фокус-групових досліджень з представниками етнічних спільнот, які знаходяться на тимчасово-окупованій території, вимушено переміщеними особами та представникам етнічних спільнот Мелітополя, що вимушено покинули свої домівки та виїхали за кордон.
Визначивши проблеми та запити цих представників, нашими психологами буде проведено низку індивідуальних психологічних консультувань та групових тренінгів задля запобігання деструктивним психологічним впливам на свідомість представників етнічних спільнот, у тому числі ромів в умовах окупації, внутрішнього переміщення, еміграції.
Бажаємо учасникам проєкту плідної співпраці, реалізації задуманого, щоб прийняті рекомендації та пропозиції були втілені у життя й сприяли підвищенню рівня згуртованості та міжкультурної взаємодії у міській громаді в умовах російської агресії та окупації.